Kolaps dvaceti studentů v Sokolově způsobila zřejmě davová psychóza, tvrdí policisté

ČTK ČTK
28. 6. 2021 14:19
Za pátečním kolapsem dvaceti studentů střední policejní školy v Sokolově byla zřejmě davová psychóza. Policie jiné důvody hromadného omdlení nezjistila. Nepotvrdila se podezření na únik plynu a výsledky laboratorních vyšetření vyloučily toxické látky v tělech studentů. Možné vysvětlení tak poskytl policii znalec z oboru psychologie.
Záchranáři v pátek dopoledne ošetřili v Sokolově dvacet studentů střední policejní školy v Komenského ulici.
Záchranáři v pátek dopoledne ošetřili v Sokolově dvacet studentů střední policejní školy v Komenského ulici. | Foto: ČTK

"Dle předběžného vyjádření znalce z oboru psychologie mohlo dojít následkem kolapsu jedné nebo dvou dívek ke spuštění sugestivní reakce ostatních osob a je možné, že tak byla vyvolána davová psychóza," uvedla krajská policejní mluvčí Eva Valtová.

Na základě výsledků dosud provedených laboratorních vyšetření krve a moči bylo vyloučeno, že by u studentů sokolovské střední školy šlo o intoxikaci. Rovněž byla vyloučena přítomnost alkoholu či jiných návykových látek. "Lékaři se shodli na hyperventilaci způsobené stresem," uvedla policejní mluvčí.

Ve vzorcích vody odebraných krajskými hygieniky nebyla zjištěna přítomnost škodlivých látek. Rovněž byl požádán Český hydrometeorologický ústav o posouzení povětrnostních vlivů, kdy nebyla zjištěna žádná anomálie.

Záchranáři v pátek dopoledne ošetřili v Sokolově 20 žáků střední policejní školy v Komenského ulici. Studenti se účastnili před školou slavnostního ukončení školního roku a náhle začali kolabovat. Záchranná služba 17 žáků odvezla do nemocnic v Karlových Varech, Sokolově a Chebu. Většina byla ještě týž den propuštěna.

 

Právě se děje

Další zprávy