Kmotr ODS sobě. Severozápad bude mít lázně za dveřmi

Jakub Novák
27. 7. 2012 6:30
Wellness centrum za 17 milionů bude stát v domě, který vlastní Patrik Oulický

Ústí nad Labem - Blízký člověk ústeckého kmotra ODS Patrika Oulického získal z peněz operačního programu Severozápad téměř 8,5 milionu korun na vybudování wellness centra.

A to paradoxně přímo v budově, kde sídlí Úřad regionální rady Severozápad a jejímž vlastníkem je právě Oulický.

Projekt "Wellness centrum v Ústí nad Labem" za necelých 17 milionů korun má realizovat společnost SPRING UL, s. r. o.

Jejím většinovým vlastníkem je Petr Šuda, pětina společnosti však - podle údajů z obchodního rejstříku - patří Theodoru Ullmannovi.

Foto: Jakub Novák

Ten byl ještě do minulého prosince jejím majoritním vlastníkem, po dvacátém prosinci si však oba zmínění pánové své podíly "přehodili".

Ullmann je přitom spojován právě s osobou Patrika Oulického.

Stačí se opět podívat do obchodního rejstříku. Podle něho totiž Oulický na konci roku 2007 převedl na Ullmanna stoprocentní podíl ve společnosti Severočeská stavební, s. r. o. (dnes SE stavby, s. r. o.).

Ačkoliv je většina stavby financovaná z veřejných zdrojů, odmítl Úřad regionální rady Severozápad poskytnout k projektu bližší informace.

Podle informací Aktuálně.cz se má jednat o klasické komerční wellness centrum, "lázně uprostřed nelázeňského města".

Anotace projektu zmiňuje, že nabídne toto wellness centrum "specifické relaxační služby primárně pro klientelu ubytovacích zařízení".

To, jaké specifické relaxační služby jsou myšleny, nám může napovědět nahlédnutí do nabídky volných míst v Ústeckém kraji. Společnost SPRING UL, s. r. o., tu poptává maséry a masérky schopné vykonávat thajské masáže.

Předpokládaný nástup do práce je zde přitom uveden k prvnímu srpnu letošního roku.

Luxusní adresa

Masérky a maséři však budou zřejmě muset ještě nějaký čas počkat - důvodem je zastavení vyplácení dotací v celém regionálním operačním programu.

Dům v Masarykově ulici již v minulosti "proslul" mimo jiné vysokým nájmem, prostřednictvím kterého proudí finance z prostředků technické pomoci operačního programu na účet firmy patřící Patriku Oulickému.

Nic na tom nezměnilo ani poslední zasedání výboru regionální rady Severozápadu, na kterém navrhl tehdejší předseda výboru Tomáš Hybner, aby byla nájemní smlouva ukončena (zarážející je i její desetiměsíční výpovědní lhůta).

 

Právě se děje

Další zprávy