Tramvaj v barvách české vlajky připomíná zvolení Havla i největší úspěchy třiceti let

Tramvaj v barvách české vlajky připomíná zvolení Havla i největší úspěchy třiceti let
Ulicemi Prahy od čtvrtka 26. ledna jezdí tramvaj vyzdobená národními barvami.
Jako datum premiérové jízdy bylo vybráno třicáté výročí zvolení Václava Havla českým prezidentem.
První český prezident byl poprvé zvolen 26. ledna 1993. Svou pozici obhájil i v roce 1998, funkci opustil 2. února 2003.
Tramvaj také připomíná největší české úspěchy posledních třiceti let.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
26. 1. 2023 13:21
Ulicemi Prahy bude jezdit až do konce roku tramvaj v národních barvách. Vůz vyjel 26. ledna k třicátému výročí zvolení Václava Havla českým prezidentem a připomíná také největší úspěchy republiky v posledních třech dekádách. Konkrétně tedy dle tvůrců designu vstup Česka do NATO a Evropské unie, výzkum nanovláken či výhru hokejistů na olympiádě v Naganu.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 48 minutami

ČT a Media Club stahují insolvenční návrh na Soukupovu Médeu

Firma Médea podnikatele Jaromíra Soukupa oznámila, že urovnala spory se společností Media Club, která tak stáhne insolvenční návrh vůči Médei. Návrh na insolvenci vzal zpět i druhý věřitel, Česká televize (ČT). Vyplývá to z dokumentu v internetovém Insolvenčním rejstříku. O ukončení insolvence rozhodne Městský soud v Praze.

ČT a firma Media Club z mediální skupiny Prima podaly společný insolvenční návrh letos 10. března. Veřejnoprávní televize v návrhu uvedla, že jí Médea dluží dohromady asi 11,8 milionu korun za objednávky vysílání reklamy či sponzorování pořadů. Media Clubu nezaplatila Médea podle návrhu celkem zhruba 18,1 milionu. Stejně jako v případě ČT neuhradila Médea platby za objednávky vysílání televizních reklam. ČT a Media Club navíc uvedly, že Médea má neuhrazené pohledávky více než čtvrt roku po splatnosti také vůči dalším věřitelům.

Postup věřitelů Médea označila za "šikanózní" a zjevně bezdůvodný. Městský soud v Praze přesto návrhu vyhověl a 17. března zahájil insolvenční řízení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy