Foto: Setkání národů v Hradci aneb jak to vypadá, když se spolu baví Syřani, Rusové i Češi

Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
13. 11. 2016 17:30
U jednoho stolu klábosí dvě ženy z Eritrey, o pár stolů nalevo sedí rodina ze Sýrie, vedle se usmívají čtyři ženy z Vietnamu v tradičních krojích. A do toho mezi nimi proudí Češi, ochutnávající u každého stolu jiné speciality. Tak to vypadalo v Hradci Králové na akci Setkání národů, kde dvacet tři příslušníků států z celého světa, žijících v České republice, prezentovalo své země, především skrze svá národní jídla. "Cílem je, aby došlo k vzájemnému kontaktu mezi cizinci a Čechy, protože to je jediná cesta, která funguje," vysvětluje Jan Kočí, jeden z organizátorů a zároveň vedoucí Integračního centra pro cizince z Diecézní charity Hradec Králové. Na akci dorazily stovky místních.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Aktivisté z Greenpeace promítli na budovu vlády vzkaz pro Babiše

Aktivisté ve vzkazu požadovali, aby Česko přijalo plán na uhlíkovou neutralitu v Evropské unii do roku 2050. Česko plán na razantní snížení emisí odmítá, premiér Andrej Babiš (ANO) před několika dny zopakoval, že ani na nadcházejícím jednání evropských státníků ho nepodpoří.

Z Dvořákova nábřeží promítali na budovu české vlády aktivisté heslo "Chraňte klima, aby tady mohly žít i naše děti! Greenpeace." Projekci prokládali obrazy plamenů. Heslo vycházející z předvolebního hesla hnutí ANO vybrala organizace záměrně.

"To je celý smysl té uhlíkové neutrality a všech klimatických opatření. Abychom planetu a životní podmínky v aspoň stávající podobě, ideálně i lepší zanechali i pro naše děti a budoucí generace," vysvětlil aktivista Jan Freidinger.

Další zprávy