Fotky: Dětská skupina v Ústí. Před školkou do předškolky

Fotky: Dětská skupina v Ústí. Před školkou do předškolky
Sídliště Mojžíř v Ústí nad Labem. O sociálně vyloučenou lokalitu nejde. Zatím.
Obecně prospěšná společnost Člověk v tísni ví své. Proto tu už má své pracoviště.
Práce s dětmi je mantrou všech, kdo se mají starat o sociálně problematické skupiny obyvatel.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
4. 11. 2014 16:00
Narodili se do rodin, kde se jim rodiče nemohou věnovat, neumí správně česky, myslí si, že škola je zbytečnost a učitel nepřítel. Přesto je ve Stonožce plno dětí, soustředěně se učí a chodí sem rády.

Fotogalerie - Že se má při integraci sociálně slabých začínat už od dětí, vám dnes řekne i ten nejzabedněnější politik. Zařídit to už nedovede. Jedno z řešení nabízí neziskové organizace. V Ústí nad Labem obecně prospěšná společnost Člověk v tísni provozuje dětské skupiny, které děti i jejich rodiče zbavují strachu ze školky.

Děti, které navštěvují před školou předškolní vzdělávání, jsou třikrát méně ohrožené pozdějším životem na sociálních dávkách.

Je to sociální práce koncepční a efektivní, zákonodárci se však rozhodli hodit do ní vidle. V úterý prošel zákon o dětských skupinách, který nepočítá s lesními školkami pro děti městských intelektuálů, ale ani s dětskými skupinami pro sociálně slabé rodiny. Premiér Bohuslav Sobotka slibuje brzkou novelu, která to napraví.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Těžká nehoda nákladního vlaku u německého Freiburgu uzavřela trať do Basileje

Poblíž Freiburgu na jihozápadě Německa dnes havaroval nákladní vlak. Při nehodě zahynul strojvůdce a několik lidí bylo lehce zraněno. Trať mezi Freiburgem a švýcarskou Basilejí byla uzavřena, informovala dnes večer společnost Deutsche Bahn. Lokomotiva a několik vagonů vykolejilo v obci Auggen. Trať má zůstat uzavřena několik hodin a v úseku byla zřízena náhradní autobusová doprava.

Podle mluvčí policie ve Freiburgu vlak převážel několik nákladních vozů. Jejich řidiči jeli v osobním vagonu za lokomotivou. Šlo o deset osob a jejich zranění jsou lehká, uvedla mluvčí.

Příčina nehody je zatím nejasná. Podle serveru deníku Badische Zeitung došlo ke střetu vlaku s několikatunovým betonovým dílem. Vlak částečně vykolejil a byl vážně poničen.

Havárie by mohla souviset s nedalekými stavebními pracemi. Betonový blok, s nímž se lokomotiva srazila, pochází podle serveru z mostu, který je nyní rozebírán.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

V Británii skončilo hlasování o novém předákovi labouristů, výsledek strana oznámí v sobotu

V Británii dnes skončilo několikatýdenní hlasování o novém předákovi labouristů. Členové a příznivci opoziční strany vybírali ze tří uchazečů o funkci, kterou dosud zastával Jeremy Corbyn. Favoritem klání je stínový ministr pro brexit Keir Starmer, který se v boji střetl se dvěma ženami: Rebeccou Longovou-Baileyovou a Lisou Nandyovou. Výsledek hlasování labouristé oznámí v sobotu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 4 hodinami

Ropa prudce zdražuje, podle Trumpa Rijád a Moskva sníží těžbu

Ceny ropy se prudce zvyšují - severomořská ropa Brent i americká lehká ropa WTI vykázaly svůj nejprudší jednodenní nárůst v historii. Ropa reaguje na prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že Rusko a Saúdská Arábie brzy oznámí, že se dohodly na snížení těžby o deset až 15 milionů barelů denně. Moskva ale takový vývoj nepotvrdila.

Americká lehká ropa WTI přidávala krátce před koncem obchodování 25 procent na 25,38 dolaru za barel, což byl její nejvyšší jednodenní nárůst. Severomořská ropa Brent ve stejnou dobu zdražovala o 21,3 procenta na 30,02 dolaru za barel. Je to také rekordní jednodenní nárůst, ale cena stále zůstává o více než polovinu nižší než v závěru loňského roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy