Fotky: Dětská skupina v Ústí. Před školkou do předškolky

Fotky: Dětská skupina v Ústí. Před školkou do předškolky
Sídliště Mojžíř v Ústí nad Labem. O sociálně vyloučenou lokalitu nejde. Zatím.
Obecně prospěšná společnost Člověk v tísni ví své. Proto tu už má své pracoviště.
Práce s dětmi je mantrou všech, kdo se mají starat o sociálně problematické skupiny obyvatel.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
4. 11. 2014 16:00
Narodili se do rodin, kde se jim rodiče nemohou věnovat, neumí správně česky, myslí si, že škola je zbytečnost a učitel nepřítel. Přesto je ve Stonožce plno dětí, soustředěně se učí a chodí sem rády.

Fotogalerie - Že se má při integraci sociálně slabých začínat už od dětí, vám dnes řekne i ten nejzabedněnější politik. Zařídit to už nedovede. Jedno z řešení nabízí neziskové organizace. V Ústí nad Labem obecně prospěšná společnost Člověk v tísni provozuje dětské skupiny, které děti i jejich rodiče zbavují strachu ze školky.

Děti, které navštěvují před školou předškolní vzdělávání, jsou třikrát méně ohrožené pozdějším životem na sociálních dávkách.

Je to sociální práce koncepční a efektivní, zákonodárci se však rozhodli hodit do ní vidle. V úterý prošel zákon o dětských skupinách, který nepočítá s lesními školkami pro děti městských intelektuálů, ale ani s dětskými skupinami pro sociálně slabé rodiny. Premiér Bohuslav Sobotka slibuje brzkou novelu, která to napraví.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Seriál běžkyň v Ruce vyhrála Johaugová, Razýmová byla 22.

Třídílné zahájení Světového poháru běžkyň na lyžích v Ruce vyhrála norská favoritka Therese Johaugová. Nejlepší z českých reprezentantek Kateřina Razýmová se v dnešní závěrečné stíhačce na 10 km volně posunula na 22. místo.

Celková vítězka seriálu z minulé sezony Johaugová startovala po sobotním triumfu na klasické desítce jako první a podle očekávání svůj náskok ještě zvýšila. Druhá dojela s odstupem 47 sekund ve skupině pronásledovatelek Ruska Taťjana Sorinová, jež dosáhla na stupně vítězů poprvé v kariéře. Třetí místo obsadila Švédka Ebba Anderssonová.

Razýmová vyjela na trať s číslem 30 a v průběhu závodu se propracovala až na konečnou 22. pozici ve spurtu v chumlu závodnic. Deset kilometrů zvládla ve čtrnáctém nejlepším čase. Další české lyžařky na bodované umístění nedosáhly, Kateřina Janatová skončila v páté a Petra Nováková s Petrou Hynčicovou v šesté desítce.

Muži běží stíhačku na 15 km volně od 12:50.

SP v běhu na lyžích v Ruce (Finsko):

Ženy - stíhací závod 10 km volně: 1. Johaugová (Nor.) 25:06,2, 2. Sorinová (Rus.) -47,0, 3. Anderssonová -48,6, 4. Karlssonová (obě Švéd.) -50,8, 5. Brennanová (USA) -52,5, 6. Fossesholmová (Nor.) -54,8, 7. Svahnová -1:06,9, 8. Dahlqvistová (obě Švéd.) -1:08,8, 9. Niskanenová (Fin.) -1:14,5, 10. Něprjajevová (Rus.) -1:15,6, …22. Razýmová -2:27,0, 48. Janatová -4:21,6, 56. Nováková -5:49,6, 59. Hynčicová (všechny ČR) -6:25,4.

Průběžné pořadí SP (po 4 z 33 závodů): 1. Johaugová 301, 2. Sorinová 252, 3. Anderssonová 203, 4. Karlssonová 188, 5. Brennanová 177, 6. Svahnová 166, …25. Razýmová 40, 46. Janatová 1.

12:50 stíhací závod 15 km volně muži.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Výbuch v Afghánistánu zabil nejméně 30 vojáků

Nejméně 30 příslušníků ozbrojených sil přišlo dnes o život a dalších 24 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje. Mohutnou explozi vyvolala bomba nastražená v automobilu před vojenskou základnou.

Agentura AP informuje kromě útoku v Ghazní o dalším sebevražedném atentátu za pomoci bomby umístěné v automobilu na jihu země. Terčem se stal konvoj šéfa tamní provinční rady. AP píše s odkazem na mluvčího provincie o nejméně třech mrtvých a 21 zraněných včetně dětí. K žádnému z útoků se zatím nikdo nepřihlásil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy