Hořelo v bytě fotbalisty Sparty Litsingiho, požár omylem založila jeho přítelkyně

26. 9. 2015 17:18
Kvůli plamenům v bytě patřícím fotbalistovi pražské Sparty Francisi Litsingimu ve třetím patře domu v pražských Dejvicích muselo být evakuováno pět lidí. Podle prvních poznatků hasičů, kteří požár likvidovali, byl oheň založen úmyslně, a proto informovali policii. Později se ale ukázalo, že požár nejspíš omylem založila Litsingiho přítelkyně.
Francis Litsingi je nyní hráčem pražské Sparty.
Francis Litsingi je nyní hráčem pražské Sparty. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - V nemocnici na preventivním vyšetření skončil dnes dopoledne fotbalista pražské Sparty Francis Litsingi i se svojí přítelkyní. Záchranáři je odvezli po požáru jejich bytu v pražských Dejvicích.

Hasiči se původně domnívali, že jde o úmyslně založený požár, nakonec se však ukázalo, že nešťastnou událost zavinila hráčova přítelkyně.

"Požár byl nahlášen dnes ráno v 9.20 a dvě jednotky ho hasily vodním proudem až do 9.40," informovala Aktuálně.cz mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová.

Během hašení museli být z domu, kromě zmíněného páru, evakuováni tři lidé.  Škoda činí 300 000 korun.

V průběhu odpoledne policisté, kteří případ převzali, vyslechli hráčovu přítelkyni. "Ta při výslechu uvedla, že se v bytě snažila spálit nějaké dokumenty. Během toho však začaly hořet i plastové desky, které v šoku odhodila na zem. Ve snaze o uhašení pak plameny rozšířila téměř po celém bytě," uvedla mluvčí pražské policie Iveta Martínková.

 

Právě se děje

před 54 minutami

Basketbalisté podlehli Dánsku a potřetí za sebou neuspěli

Čeští basketbalisté podlehli v kvalifikaci mistrovství Evropy ve Vilniusu Dánsku 90:91 a připsali si třetí porážku za sebou. Dánové oplatili výběru trenéra Ronena Ginzburga únorovou prohru z Pardubic 71:75 a po úvodních dvou neúspěších zvítězili podruhé za sebou. Radovali se především díky výkonu Gabriela Lundberga, který nastřílel 38 bodů.

Nejlepší střelcem českého týmu byl s 24 body pivot Martin Peterka, který si připsal i osm doskoků a dvě asistence. Sekundu před koncem měl možnost dát vítězný koš, ale trojkový pokus neproměnil.

Zbývající zápasy kvalifikace o šampionát v roce 2022, na kterém mají čeští reprezentanti díky pořádání jedné ze skupin v Praze účast jistou, čekají Ginzburgův výběr v únoru proti Litvě a Belgii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy