Hořelo v bytě fotbalisty Sparty Litsingiho, požár omylem založila jeho přítelkyně

26. 9. 2015 17:18
Kvůli plamenům v bytě patřícím fotbalistovi pražské Sparty Francisi Litsingimu ve třetím patře domu v pražských Dejvicích muselo být evakuováno pět lidí. Podle prvních poznatků hasičů, kteří požár likvidovali, byl oheň založen úmyslně, a proto informovali policii. Později se ale ukázalo, že požár nejspíš omylem založila Litsingiho přítelkyně.
Francis Litsingi je nyní hráčem pražské Sparty.
Francis Litsingi je nyní hráčem pražské Sparty. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - V nemocnici na preventivním vyšetření skončil dnes dopoledne fotbalista pražské Sparty Francis Litsingi i se svojí přítelkyní. Záchranáři je odvezli po požáru jejich bytu v pražských Dejvicích.

Hasiči se původně domnívali, že jde o úmyslně založený požár, nakonec se však ukázalo, že nešťastnou událost zavinila hráčova přítelkyně.

"Požár byl nahlášen dnes ráno v 9.20 a dvě jednotky ho hasily vodním proudem až do 9.40," informovala Aktuálně.cz mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová.

Během hašení museli být z domu, kromě zmíněného páru, evakuováni tři lidé.  Škoda činí 300 000 korun.

V průběhu odpoledne policisté, kteří případ převzali, vyslechli hráčovu přítelkyni. "Ta při výslechu uvedla, že se v bytě snažila spálit nějaké dokumenty. Během toho však začaly hořet i plastové desky, které v šoku odhodila na zem. Ve snaze o uhašení pak plameny rozšířila téměř po celém bytě," uvedla mluvčí pražské policie Iveta Martínková.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Zemřela pozemní hokejistka století Čermáková, medailistka z OH

V den 75. narozenin v neděli zemřela nejlepší česká pozemní hokejistka 20. století Jiřina Čermáková. O úmrtí stříbrné medailistky z olympijských her v roce 1980 v Moskvě informoval svazový web.

Při ženské premiéře pozemního hokeje pod pěti kruhy v Moskvě chyběla kvůli bojkotu her většina velmocí. Československý výběr toho dokázal využít a za vítězným týmem Zimbabwe získal nečekané stříbro.

Čermáková po skončení aktivní kariéry zůstala u pozemního hokeje jako trenérka, vedla i reprezentaci.

Zdroj: ČTK
před 16 minutami

Židovské osady na Západním břehu Jordánu už podle USA neporušují mezinárodní právo, oznámil ministr Pompeo

Židovské osady na Západním břehu Jordánu nyní podle Spojených států neporušují mezinárodní právo. Změnu amerického pohledu oznámil ministr Pompeo.

před 39 minutami

Babiš chce do Česka pozvat ukrajinského prezidenta a premiéra

Premiér Andrej Babiš (ANO) chce pozvat ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a premiéra Oleksije Hončaruka do Prahy. V Česku by se mohli setkat s představiteli zemí visegrádské skupiny (V4), které nyní Česko předsedá. Babiš to dnes řekl novinářům před odletem na návštěvu Kyjeva. Cíl cesty je podle premiéra podnikatelský, nechce řešit politiku. Teritoriální integritu, suverenitu a jednotu Ukrajiny nicméně Česko podporuje, řekl Babiš.

"Uvidíme, jestli pan prezident nebo pan premiér budou mít chuť to naše pozvání akceptovat," řekl Babiš. Připomněl, že ze zemí V4, kam patří spolu s Českem i Slovensko, Maďarsko a Polsko, jsou vztahy Ukrajiny "delikátní" s Maďarskem. "Je tam co diskutovat," doplnil.

před 44 minutami

Studenti, kteří na několik dní obsadili rektorát Univerzity Karlovy, se dohodli s akademickým senátem na okamžitém ukončení okupační stávky

Zdroj: ČTK
Další zprávy