Diplomaté Hybášková a Hladík nabourali čtyři auta, oba nadýchali přes 1,5 promile

ČTK ČTK
24. 8. 2021 11:35
Zvláštní zmocněnkyně ministra zahraničí pro podporu Čechů do institucí EU Jana Hybášková a ředitel odboru států Blízkého východu a severní Afriky ministerstva zahraničí Petr Hladík měli dopravní nehodu. Jejich auto v Praze 6 nabouralo do čtyř dalších zaparkovaných vozidel a skončilo převrácené na boku. Uvedla to agentura Aktu.cz. Oba diplomaté měli podle ní při dechové zkoušce přes 1,5 promile.
Jana Hybášková.
Jana Hybášková. | Foto: DVTV

Podle mluvčí pražské policie Violety Siřišťové vyjížděli policisté k nehodě v Bělohorské ulici pět minut před jednou hodinou v noci. V havarovaném vozidle jeli dva lidé. Muž z místa odešel, proto se policie zpočátku domnívala, že auto řídil on.

K řízení vozu se ale podle policie přiznala žena. "Je podezřelá z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky," řekla mluvčí. Policisté nehodu dále vyšetřují.

Podle Aktu.cz se Hybášková s Hladíkem při příjezdu policie hádali, kdo auto řídil. Následně se diplomatka policistům přiznala, že řidičkou byla ona. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.

Mluvčí ministerstva zahraničí Eva Davidová se nechtěla k nehodě vyjadřovat. "Případ nebudeme za ministerstvo zahraničí s ohledem na ochranu osobních údajů komentovat," řekla. Nepotvrdila ani to, že by havárii měl někdo ze zaměstnanců úřadu či z diplomatů.

Jana Hybášková je bývalou velvyslankyní ve Slovinsku a v Kataru a Kuvajtu, v letech 2004 až 2009 byla europoslankyní za stranu SNK Evropští demokraté. Působila také jako velvyslankyně Evropské unie v Iráku a později v Namibii. Od roku 2019 pracuje na ministerstvu zahraničí, kde se zabývá především podporou vstupu Čechů do evropských institucí. Petr Hladík působil na velvyslanectví v Libyi či Izraeli, později byl velvyslancem v Jordánsku. Nyní na ministerstvu vede odbor států Blízkého východu a severní Afriky.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 16 minutami

Spojené státy, EU, Británie a Kanada oznámily nové sankce proti Bělorusku, které viní z porušování práv a organizování migrace, píše AFP.

Další zprávy