Série nehod zablokovala D1 u Brna, na dálnici se tvořily dlouhé kolony

ČTK ČTK
Aktualizováno 24. 11. 2016 13:39
Nehody kamionů i osobních vozů zablokovaly dálnici D1 u Brna. Na 162. kilometru došlo k hromadné nehodě, na 169. kilometru u Devíti křížů pak leží na boku kamion. Před desátou hodinou se na 152. kilometru srazily ve směru na Brno dva osobní vozy, dálnici v místě policisté zprůjezdnili okolo jedné hodiny.
Foto: Aktuálně.cz

BrnoDálnici D1 nedaleko Brna ve čtvrtek zablokovaly nehody několika kamionů, následně i dodávky s nákladním vozem. Hromadná nehoda se stala nejprve na 162. kilometru, dálnice stála směrem na Brno několik hodin, další nákladní auto pak leží na boku na 169. kilometru u Devíti křížů ve směru na Prahu. Řidič této nehody byl zraněný. Před desátou hodinou se na 152. kilometru srazily ve směru na Brno dodávka s nákladním vozem, dálnice v místě také stála. Při nehodě se zranil jeden z řidičů. Vyplývá to z informací policie.

První nehoda se stala v noci u Velké Bíteše před 02:00. Kamion jedoucí na Prahu narazil do mobilních betonových svodidel. "Do svodidel poté narazil další řidič nákladního vozidla jedoucí ve stejném směru za ním a zůstal zde s automobilem zaklíněn. Zároveň byla svodidla posunuta do směru na Brno a narazil do nich ještě řidič vozidla jedoucí po dálnici ve směru na Brno," sdělila policejní mluvčí Jana Kroutilová. Nikdo nebyl zraněn.

Asi 100 metrů svodidel je podle mluvčí poškozených. Dálnice byla ve směru na Brno zhruba do deváté hodiny uzavřená, poté policisté zprovoznili jeden jízdní pruh. Na Prahu se jezdilo také jedním pruhem. Provoz na dálnici policisté zcela obnovili kolem desáté hodiny. Před místem nehody se utvořila několikakilometrová kolona, ucpávaly se i objízdné trasy přes Vekou Bíteš.

Před desátou hodinou se srazily podle mluvčí dodávka s nákladním vozem na 152. kilometru také ve směru na Brno. Dálnice byla v tomto místě také neprůjezdná, opět se utvořila několikakilometrová kolona. Provoz policisté plně obnovili krátce po jedné hodině. "Podle dosavadních informací přijížděl řidič dodávky s přívěsným vozíkem ke koloně vozidel a narazil do stojícího nákladního automobilu," uvedla mluvčí. Při nehodě utrpěl zranění sedmadvacetiletý řidič dodávky, s podezřením na těžké zranění ho záchranáři transportovali do nemocnice.

Další nehoda na 169. kilometru, která se stala krátce po 05:00, dálnici uzavřela ve směru na Prahu. Sedmatřicetiletý řidič bulharského kamionu převážející hliníkové profily sjel mimo vozovku a převrátil se. Podle policie při řízení pravděpodobně usnul. I zde se vytvořila několikakilometrová kolona. Převrácený kamion je potřeba vyprostit, což podle policejního mluvčího Pavla Švába potrvá zřejmě až do odpoledních hodin. Odstraňování nehody komplikuje vytékání nafty z poškozeného kamionu. Policisté odklánějí dopravu na 178. kilometru u obce Ostrovačice.

Řidič kamionu se lehce zranil, podle mluvčí jihomoravské záchranné služby Hedviky Kropáčkové utrpěl zlomeninu klíční kosti a povrchové zranění hlavy. Záchranáři ho převezli do brněnské fakultní nemocnice.

 

Právě se děje

Další zprávy