Fotky: Zátěžová zkouška na dálnici D8. Devatenáct dní před otevřením betonují stabilizační piloty

Fotky: Zátěžová zkouška na dálnici D8. Devatenáct dní před otevřením betonují stabilizační piloty
Stavba dálnice D8 uvízla před Českým středohořím.
Dvanáctikilometrový úsek z Lovosic do Řehlovic se staví už devět let. Termín otevření je stanovený na 17. 12. 2016.
Velký sesuv, který zatarasil dálnici, je odvezen a dvě stě metrů dálnice znova postaveno.
Dva tunely jsou připraveny.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
29. 11. 2016 16:48
Dálnici přes CHKO České středohoří otevřou 17. prosince - leda by odjela do údolí Labe. Velký sesuv, který zatarasil dálnici, je odvezen a dvě stě metrů dálnice znova postaveno.
 

Právě se děje

před 3 minutami

Rusko udělilo Snowdenovi povolení k pobytu na neomezenou dobu

Rusko udělilo bývalému spolupracovníkovi amerických tajných služeb Edwardu Snowdenovi povolení k pobytu na neomezenou dobu. Oznámila to ve čtvrtek agentura TASS s odvoláním na Snowdenova právního zástupce Anatolije Kučerenu. Podle něj Američan zatím neuvažuje o tom, že by požádal o ruské občanství.

Snowdenovi podle Kučereny původně vypršelo povolení k pobytu v Rusku na konci dubna. Vzhledem k pandemii covidu-19 bylo prodlouženo automaticky do června, kdy si Snowden zažádal o jeho obnovení.

Edward Snowden je bývalý spolupracovník americké Národní agentury pro bezpečnost (NSA). V roce 2013 zveřejnil utajované informace tajných služeb, jež mimo jiné dokládaly, že rozvědky sbíraly telefonní záznamy týkající se milionů Američanů. Za vyzrazení těchto informací je v USA obviněn ze špionáže a krádeže, za což mu hrozí přes 20 let vězení. Od roku 2013 se před americkou justicí ukrývá v Rusku, které mu po jeho útěku ze Spojených států udělilo azyl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy