reklama
 
 

Chovanec chce zdrogovaným řidičům zabavovat jejich auta

12. 5. 2014 17:53
Ministr vnitra má v plánu přitvrdit v boji s řidiči, kteří řídí pod vlivem drog: kromě řidičáků jim bude zabavovat i jejich auta.

Šluknov - Zabavovat řidičáky nestačí. Každému, kdo usedne za volant pod vlivem drog, vezmeme i auto. Aby už neměl do čeho sednout. Tak se v pondělí odpoledne vyjádřil ministr vnitra Milan Chovanec.

Reagoval tím na dvě události: dopoledne se zúčastnil pohřbu pětatřicetileté policistky, kterou začátkem měsíce zabil řidič pod vlivem drog. Muž měl přitom třikrát soudem zakázáno auto řídit.

Starostové Šluknovského výběžku si navíc na problémy s drogami v regionu opakovaně štěžovali.

Ani gram. Menší než malé množství skončí

"Na tyto lidi neplatí nic než represe. Řešením by bylo zabavit jim nejen řidičáky, ale také auta. Budu se to snažit prosadit," řekl proto Chovanec.

Zacílí také na dealery: nasadí na ně tajné služby. Po vzoru většiny zemí Evropské unie pak zruší možnost mít pro vlastní potřebu "menší než malé množství látky". "V případě marihuany je to dnes 15 gramů rostliny, u pervitinu 1,5 gramu. Což jsou ovšem tři dávky," podotkl.

O drogové delikty chce Chovanec rozšířit také registr přestupků, který navrhovala už Nečasova vláda. Spustit by se měl v lednu roku 2016. Podle ministra už jsou příslušné legislativní změny, které by vznik registru umožnily, v meziresortním řízení. 

V současné době se připravují celkem dvě legislativní úpravy: jednak změna stávajícího zákona o přestupcích, který je v gesci ministerstva vnitra, pak také novela registru trestů, který má na starosti resort spravedlnosti. Jeho součástí by se měl stát právě registr přestupků.

Registr přestupků by měla vláda dstat na stůl v červnu tohoto roku.

autor: Veronika Rodriguez | 12. 5. 2014 17:53

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama