Toto jsou čeští hrdinové pandemie. Majitel banky, Vietnamec i kluk s tiskárnou

Zuzana Hronová Zuzana Hronová
6. 10. 2020 17:27
Cenou Via Bona oceňuje Nadace Via dobročinné skutky a lidi, kteří nezištně pomáhají druhým a mění své okolí a společnost k lepšímu. A to už 23 let. Letos nadace vyhlásila kromě pětice laureátů v kategorii Srdcař také tři vítěze v mimořádné kategorii Hrdinové za časů krize. Ocenila tak lidi, kteří dokázali účinně pomáhat během pandemie koronaviru.
Foto: Nadace Via

Jak potěšit obědem nebo snídaní?

Objednavatel si za pomoci on-line formuláře objedná oběd z denního menu, který mu uvaří sociální podnik v Praze. Objednavatele stojí oběd 160,- Kč, přičemž za tuto částku uvaří sociální podnik porce dvě. Jednu doveze objednavateli a druhou zcela zdarma dopraví potřebné osobě, která se ocitá v nouzi. Breakfaststory tak pomůže sociálním podnikům se zakázkami, nasytí potřebného a klient se dobře nají. 

Zároveň Breakfaststory znovuobnovila původní koncept snídaní, které obohatila o myšlenku jedné bezplatné snídaně pro seniora za jednu snídaňovou objednávku ze strany firem či institucí. V září také spustila údajně jediný český e-shop, který nabízí sortiment pouze ze sociálních a chráněných dílen z celého Česka.

"Nejde jen o obědy. S každým klientem máme velmi blízký vztah, protože s nimi mluvíme každý týden. Nechceme sytit jen jejich žaludky, ale i jejich duše a stát se součástí jejich života," doplňuje zakladatelka projektu Lucie Hyblerová.

 

Právě se děje

Další zprávy