Toto jsou čeští hrdinové pandemie. Majitel banky, Vietnamec i kluk s tiskárnou

Zuzana Hronová Zuzana Hronová
6. 10. 2020 17:27
Cenou Via Bona oceňuje Nadace Via dobročinné skutky a lidi, kteří nezištně pomáhají druhým a mění své okolí a společnost k lepšímu. A to už 23 let. Letos nadace vyhlásila kromě pětice laureátů v kategorii Srdcař také tři vítěze v mimořádné kategorii Hrdinové za časů krize. Ocenila tak lidi, kteří dokázali účinně pomáhat během pandemie koronaviru.
Foto: Nadace Via

Propojit maminku samoživitelku přímo s dárcem

Projekt Fandi mámám funguje na principu transparentního dárcovství, neboť propojuje konkrétní maminku samoživitelku přímo s dárcem. Pomoc je díky tomu adresná a konkrétní, umožňuje dárci pomáhat mamince samoživitelce osobně a být s ní v kontaktu dlouhodobě. Fandi mámám funguje díky dobrovolnické práci, a to jak zakladatelek, tak několika dobrovolnic. Organizace také pomocí příběhů maminek upozorňuje na předsudky, se kterými se samoživitelky potýkají.

Za dobu své existence projekt podpořil téměř stovku konkrétních maminek a jejich dětí a svými dalšími projekty a kampaněmi podpořil stovky dalších maminek. Některé ze samoživitelek, které se projektu účastnily, nyní vypomáhají jako tzv. delegátky ve svém kraji, kde mají na starost nábor nových maminek, které potřebují pomoc.

 

Právě se děje

Další zprávy