Toto jsou čeští hrdinové pandemie. Majitel banky, Vietnamec i kluk s tiskárnou

Zuzana Hronová Zuzana Hronová
6. 10. 2020 17:27
Cenou Via Bona oceňuje Nadace Via dobročinné skutky a lidi, kteří nezištně pomáhají druhým a mění své okolí a společnost k lepšímu. A to už 23 let. Letos nadace vyhlásila kromě pětice laureátů v kategorii Srdcař také tři vítěze v mimořádné kategorii Hrdinové za časů krize. Ocenila tak lidi, kteří dokázali účinně pomáhat během pandemie koronaviru.
Lucie Hyblerová
Lucie Hyblerová | Foto: Nadace Via

Lucie Hyblerová - 10 tisíc obědů pro ostatní

Platformu na podporu sociálních podniků Breakfaststory založila Lucie Hyblerová v únoru 2020, aby pomohla lidem, kteří ztratili domov nebo se narodili s fyzickým či duševním handicapem. Zájemce si na webu www.breakfaststory.cz mohl objednat snídani ze sociálních podniků a zároveň si vybrat i z tzv. menu dobrých skutků, čímž podpořil vybraný neziskový projekt libovolnou částkou. 

Původní koncept dobročinných snídaní se pořádně nestačil ani rozjet, když přišla karanténa. Na scénu tak během 48 hodin přišel nápad i samotná realizace kampaně Potěš obědem. Spolu s týmem dobrovolníků, kterých se postupně k aktivitám připojilo na 150, během koronakrize zdarma rozvezli více než 10 000 porcí obědů a v kampani pokračují i nadále.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Lidé v Barmě vyšli do ulic v nových protestech proti vojenskému puči. Zadržená šéfka vlády Su Ťij stanula před soudem, vypadala zdravotně v pořádku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy