Poslanec Babiš přiznal příjmy. Loni si vydělal 37 milionů

Radek Nohl Radek Nohl
Aktualizováno 24. 7. 2014 10:09
Šéf hnutí ANO a ministr financí v majetkovém přiznání uvedl, že drží dluhopisy firmy Agrofert ve výši 1,25 miliardy korun.
Andrej Babiš.
Andrej Babiš. | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Současný ministr financí Andrej Babiš si za necelé tři měsíce loňského roku vydělal ve společnosti Agrofert 36,8 milionu korun.

Šéf hnutí ANO zároveň přiznal, že drží dluhopisy firmy Agrofert ve výši 1,2 miliardy korun.

Babiš to uvedl ve svém majetkovém přiznání, které jako poslanec odevzdal v Poslanecké sněmovně. V dokumentu uvedl veškeré své příjmy a majetkovou účast ve firmách za říjen až prosinec roku 2013. 

Podle přiznání byl v tomto období také majitelem tří firem - Agrofert, Synbiol a Kostelecké maso uzeniny. Kromě nich byl i v představenstvu společnosti Imoba a dozorčí radě SKW Stickstoffwerke Piesteritz.

Za působení v dozorčí radě této firmy získal 4267 eur (zhruba 115 tisíc korun). Dalších 150 tisíc korun mu splatila nejmenovaná fyzická osoba.

Další Babišův majetek

Již poté, co se stal Andrej Babiš poslancem, napsal deníku Aktuálně.cz, že vlastní rozsáhlý nemovitý majetek. V České republice mu patří rodinný dům v Průhonicích a byt v pražské Bubenči.

Na Slovenku vlastní dva rodinné domy s pozemkem, konkrétně v Liptovské Lúžné a v Borice. Dále vlastní celkem 15 pozemků v České a Slovenské republice.

Staňte se fanouškem mé stránky na Facebooku a své názory pište zde, na Twitteru mě najdete zde.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy