Poslanec Babiš přiznal příjmy. Loni si vydělal 37 milionů

Radek Nohl Radek Nohl
Aktualizováno 24. 7. 2014 10:09
Šéf hnutí ANO a ministr financí v majetkovém přiznání uvedl, že drží dluhopisy firmy Agrofert ve výši 1,25 miliardy korun.
Andrej Babiš.
Andrej Babiš. | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Současný ministr financí Andrej Babiš si za necelé tři měsíce loňského roku vydělal ve společnosti Agrofert 36,8 milionu korun.

Šéf hnutí ANO zároveň přiznal, že drží dluhopisy firmy Agrofert ve výši 1,2 miliardy korun.

Babiš to uvedl ve svém majetkovém přiznání, které jako poslanec odevzdal v Poslanecké sněmovně. V dokumentu uvedl veškeré své příjmy a majetkovou účast ve firmách za říjen až prosinec roku 2013. 

Podle přiznání byl v tomto období také majitelem tří firem - Agrofert, Synbiol a Kostelecké maso uzeniny. Kromě nich byl i v představenstvu společnosti Imoba a dozorčí radě SKW Stickstoffwerke Piesteritz.

Za působení v dozorčí radě této firmy získal 4267 eur (zhruba 115 tisíc korun). Dalších 150 tisíc korun mu splatila nejmenovaná fyzická osoba.

Další Babišův majetek

Již poté, co se stal Andrej Babiš poslancem, napsal deníku Aktuálně.cz, že vlastní rozsáhlý nemovitý majetek. V České republice mu patří rodinný dům v Průhonicích a byt v pražské Bubenči.

Na Slovenku vlastní dva rodinné domy s pozemkem, konkrétně v Liptovské Lúžné a v Borice. Dále vlastní celkem 15 pozemků v České a Slovenské republice.

Staňte se fanouškem mé stránky na Facebooku a své názory pište zde, na Twitteru mě najdete zde.

 

Právě se děje

teď

Výroba masa stoupla v prvním čtvrtletí o více než dvě procenta

Výroba masa v prvním čtvrtletí meziročně vzrostla o 2,2 procenta na 113 329 tun, nejvíce rostla produkce rostla u drůbežího, kde šlo o 4,4 procenta a u vepřového s nárůstem o 2,3 procenta. Naopak o tři procenta klesla výroba hovězího. Nákup mléka klesl o 4,2 procenta na 754,2 milionu litrů, uvedl v pondělí Český statistický úřad. Ceny zemědělských výrobců klesly u prasat o 30,5 procenta, u kuřat se zvýšily o 1,9 procenta. Výkupní cena mléka meziročně klesla o 1,2 procenta na 8,78 Kč/l.

Zdroj: ČTK
před 14 minutami

Rozsáhlý požár zasáhnul vrakoviště v Ostravě, předcházela mu exploze

Rozsáhlý požár vrakoviště automobilů likvidují od rána hasiči v Ostravě-Vítkovicích. Policie na Twitteru uvedla, že masivnímu požáru předcházela exploze. Nikdo se při ní nezranil. Na místě platí třetí stupeň požárního poplachu. Na místě je víc než 11 jednotek, s hašením pomáhá i vrtulník policie. Hustý kouř z je viditelný ze vzdálenosti několika kilometrů, podle policie nemají místní otvírat okna. Na místě zřejmě hoří i plasty a barvy. Vedení radnice v Ostravě-Vítkovicích doporučuje lidem, aby nevycházeli.

"Požár není zcela bezpečný. Ještě několik hodin potrvá. Doporučujeme lidem, aby zavřeli okna, nevětrali, nevycházeli. Pokud musí z domovů, měli by si chránit dýchací cesty. Řekli nám, že tam hoří i plasty a barvy," řekl starosta ostravské části Vítkovice Richard Čermák. "Evakuace obyvatelstva nebyla nutná," uvedla policie na twitteru.

Mluvčí moravskoslezských hasičů Lukáš Popp uvedl, že hoří v areálu společnosti, která likviduje autovraky. Zasahují čtyři profesionální a dvě dobrovolné jednotky hasičů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy