Bobošíková online: Nejsem hračka. Spíš hráčka

Jakub Antoš
14. 2. 2008 12:50
Europoslankyně odpovídala živě od 10:00
Jana Bobošíková online se čtenáři Aktuálně.cz ze své kanceláře.
Jana Bobošíková online se čtenáři Aktuálně.cz ze své kanceláře. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Online - Poslankyně Evropského parlamentu Jana Bobošíková se utká s Václavem Klausem a Janem Švejnarem o prezidentské křeslo. V úterý ji nominovali komunisté. Co tím sleduje?

Od 9:40 jste se jí mohli ptát, Bobošíková začala odpovídat v 10:00.

"Stanovili jsme asi 5 základních otázek pro kandidáta, kterého bychom mohli nejen podpořit, ale i kandidovat. Ty Jana Bobošíková uspokojivě nejen zodpověděla, ale doložila i na řadě svých článků a vystoupení, že takové názory měla i před naším ´výslechem´," myslí si komunistický poslanec Václav Exner.

Navzdory tomu, že mají vlastní kandidátku, nevylučují komunisté ani to, že podpoří Jana Švejnara. Hlasy pro Švejnara chtějí vyměnit za odmítavé stanovisko sociálních demokratů, zelených i samotného kandidáta k umístění amerického radaru v Česku.

Bobošíková strategii KSČM komentovat nechce. Sama počítá s prohrou. "Myslím, že mé šance jsou velmi malé, tipuji neúspěch. Mohu ale, a o to se pokusím, volbě prospět," řekla ve čtvrtečním rozhovoru pro server novinky.cz.

Proč se Bobošíková rozhodla kandidovat? Nechce si jen zajistit publicitu před volbami do europarlamentu? Co může jako prezidentka nabídnout?

Odpovědi Jany Bobošíkové čtěte níže:

Odpovězeno: 14. 02. | 10:01Autor: David

Otázka: Paní Bobošíková, prosím Vás ukažte nám občanům, jak jste upřímná. Koho byste Vy chtěla mít za prezidenta (a případně i volila), kdyby kandidáti byli jen dva - pan Klaus a pan Švejnar?

Jana Bobošíková: Dobrý den, toto prozrazovat nebudu.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:02Autor: neo

Otázka: Dobrý den, jsem rád, že kandidujete. 3 pravicoví kandidáti, to je úspěch. Je vidět, že levice mezi svými nemá koho navrhnout a to je pozitivní fakt.. Sice se mi nelíbí, že budete oběť volby, ale panu Klausovi to hodně pomůže. I tak přeji hodně štěstí.

Jana Bobošíková: Děkuji mnohokrát.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:04Autor: Lukáš

Otázka: Dobrý den paní Bobošíková. Z jakého důvodu kandidujete na post prezidenta republiky, když je více než zřejmé, že volbu nevyhrajete?
Ještě bych se Vás chtěl zeptat, zda je záměrné, aby neuspěl Jan Švejnar ve druhé volbě? Protože Vaší kandidaturou vše směřuje k tomu, že novým prezidentem bude Klaus.

Jana Bobošíková: Kandiduji proto, že vítám příležitost promluvit prostřednictvím volby prezidenta republiky do neuvěřitelně konfrontační a mofiánské politické atmosféry v ČR, která mě trápí.Záměry volitelů neznám,. horečná jednání probíhají.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:04Autor: nebula

Otázka: ...dobry den - smotnete obcas brcko..?

Jana Bobošíková: Ne, jen jednou v Amsterodamu, tam se to smí, ale nic moc...

Odpovězeno: 14. 02. | 10:04Autor: Bobo

Otázka: Cítite se duševně naprosto zdravá? Neměla jste v poslední době úraz? Například hlavy?

Jana Bobošíková: Děkuji, jsem OK!

Odpovězeno: 14. 02. | 10:05Autor: Vašek

Otázka: Naplňuje Vás práce v evropském parlamentu? Pamatuji si Vás jako dynamickou ženu a práce v evropském parlamentu mi(nám nezasvěceným) připadá jako "nudné sezení v lavicích".

Jana Bobošíková: Naplňuje, neomezuji se jen na výbory a pléna, ale také pořádám konference, výstavy, školím starosta o čerpání peněz z fondů. Mandát je velmi široký a lze ho naplnit aktivitou.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:06Autor: Lukyn

Otázka: Co můžete nabídnout navíc jako prezidentka oproti V. Klausovi a J. Švejnarovi?

Jana Bobošíková: Jsem matka a žena. Více se vymezovat nebudu.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:07Autor: Marek

Otázka: Dobrý den, to si vážně myslíte, že by jste mohla uspět?Není v tom zase krok ke zviditelnění, nebo to není zadarmo.... Vždyť přeci jak europoslankyně máte peněz dost.

Jana Bobošíková: Nevím, moc šancí si nedávám. Zviditelnění je vedlejší efekt, který je s volbou prezidenta svázán, rozhodně to nebyl primární cíl. Kandidaturu beru vážně.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:07Autor: POKORNÝ

Otázka: Dobrý den paní Bobošíková.To opravdu myslíte vážně kandidovat za KSČM na prezidentku?To Vám to nevadí kandidovat za KSČM?

Jana Bobošíková: Myslím to vážně a nevadí. O hlasy KSČM se nyní vede rvačka.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:09Autor: David

Otázka: Ptám se Vás, v čem konkrétně a komu si myslíte, že při volbě prospějete...prospějete?? Nebude právě ta Vaše kandidatůra spíše tou poslední kapkou vedoucí k totálnímu rozvratu na naší politické scéně?

Jana Bobošíková: Pokusím se přispět ke snížení konfrontační atmosféry. Má kandidatura nevede k rozvratu, k rozvratu vede mnohdy mafiánské jednání současných politických stran a korupce.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:10Autor: Martin

Otázka: Vážená paní Bobošíková, měl jsem možnost sledovat dění na hradě pouze opravdu hodně zprostředkovaně, díky Aktuálně a Čt, děkuji takto. Vy jste podle Vašich slov v televizi byla přítomna osobně. Odpusťte otázku, kterou ale myslím zcela vážně. Straší na hradě? Není to až spiritismus?

Jana Bobošíková: Nestraší tam. Jen se tam honí nenasytnost, korupce, osobní zájmy, bezostyšnost a nezájem o lidi a jejich problémy.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:11Autor: Bartz

Otázka: Dobrý den paní Bobošíková, chtěl bych se Vás zeptat jakou si myslíte, že máte šanci uspět ve volbách na prezidentku?? Co říkáte na situaci, která panovala při prvních třech volby prezidenta ve španělském sále?? Přeji Vám hodně štěstí!

Jana Bobošíková: Šanci mám v tuto chvíli nízkou. Atmosféra byla nesmírně konfrontační, nervózní, plná zloby. Sprostotu, výhrůžky, náboje a úplatky jste asi viděl sám...

Odpovězeno: 14. 02. | 10:13Autor: miloslav masa

Otázka: Myslím si, že rozhodně není přínosné, aby jste kandidovala bez předchozí kampaně. Není náhodou Váš vstup jenom zvidělnění na politické scéně?

Jana Bobošíková: Není. A myslím si, že mezi 281 poslanci a senátory(tedy mezi těmi, kdo volí) jsem dostatečně známá.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:13Autor: Skrutátor

Otázka: Zdravím.Jít do předem prohrané bitvy,to vyžaduje velkou odvahu,nemýlimlise že??.....

Jana Bobošíková: Odvaha mi nikdy nechyběla. Mějte se hezky.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:13Autor: Jan

Otázka: Paní Bobošíková víte vůbec co je to trocha soudnosti? Asi ne. Měk by Vám to někdo vysvětlit a ušetříte si ostudu.

Jana Bobošíková: Děkuji za názor.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:13Autor: Jiří K.

Otázka: Trapná hra Vás a KSČ(M). Tleskám výbornému marketingovému tahu na zvidetelnění. Spousta blbců Vám na to jistě skočilo a skočí...

Jana Bobošíková: Děkuji za názor.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:14Autor: Martin

Otázka: Samozřejmě tohle je osobní otázka, nicméně Ježíš řekl, kdo mne zapře před lidmi, toho já zapřu před Svým Otcem. Tedy věříte v Ježíše pomazaného k záchraně, velmi praktické záchraně nás všech? Děkuji za odpověď

Jana Bobošíková: Je to osobní, a jsem věřící. Víru nesdělím.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:14Autor: Michal

Otázka: Dobrý den. Já bych Vás za prezidenta bral.Nelíbí se mi však,že to je iniciováno "komárama".Komunisti ze skušenosti neuznávám.Jste krásná žena.Raději bych Vás viděl jinde než v politice.Přeji hezký den.

Jana Bobošíková: Děkuji Vám.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:15Autor: Lukyn

Otázka: Jaký je Váš názor na to, že J. Švejnar má mimo českého i americké občanství, což mnoha lidem vadí a vidí to jako zápor? Nemyslíte si, že se jedná o přehnané obavy?

Jana Bobošíková: Občanství si člověk nenosí v pase, ale v strdci. Ta námitka je falešná.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:16Autor: Yarda

Otázka: Hovoříte o styčných bodech Vaší vize s KSČ. Jeden vyhrocený případ-za Rakouska, 1.republiky i za gestapa se oběšení na Pankráci uskutečňovalo udušením. Kati ale zároveň zlomili vaz. Za komunistů nikoli, Horáková umírala 17 minut. Fakt s nimi můžete mít společné vize?Jana Bobošíková: Hovořila jsem o styčných bodech v oblasti zahraniční politiky a energetické bezpečnosti. Praktiky minulého režimu odsuzuji.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:16Autor: Anet

Otázka: Dobrý den paní Bobošíková z Vaší kandidatury mám pocit, že se chcete opět zviditelnit...vy musíte vědět, že máte pramalou šanci uspět při kandidatuře na prazidentku...tak mě zajímá, co tím chcete dokázat??Čekám odpovědi typu vrátit politice slušnost atd...to už tady bylo...

Jana Bobošíková: Dostat šanci promluvit do volby prezidenta ČR.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:18Autor: so

Otázka: Dobry den, jaky je Vas nazor na vstup Turecka a dalsich neevropskych zemi (zminovano bylo Maroko a Kazachstan) do EU?

Jana Bobošíková: Jsem pro postupné rozšiřování EU jako ekonomického prostoru, pokud jde o Turecko, jsem pro, ale problémem je Kypr, pokud jde o Maroko, nemám také problém, snad jen hranice se subsaharskou Afrikou. EU povařžuji za prostor, označený myšlenkami, ne kontinenty.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:18Autor: Otec Antonín

Otázka: Jdete vždycky proti většině?Při stávce v ČT jste se postavila proti stávkujícím,kteří měli podporu veřejnosti.Teď svým přijetím kandidatury "sabotujete" volbu prof.Švejnara,kterého narozíl od Trautenberka Klause,podporuje také většina občanů.

Jana Bobošíková: Jdu podle svého rozumu a hodnot. Někdy je to i proti většině, někdy ne.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:19Autor: Tony

Otázka: Místo prezidentského úřadu jsem ochoten pořídit Vám ze svého plastikové autíčko, můžete ho řídit. Spokojená?

Jana Bobošíková: Ne, mé nároky na vozy jsou daleko vyšší....

Odpovězeno: 14. 02. | 10:20Autor: mila beran

Otázka: myslíte-li to vážně s kandidaturou,co Vás k tomu vede.jste přesvědčena o tom že by Vás občané chtěli./i když po zvolení nemají žádnou možnost to zmněnit/cítíte se na to prezidentku dělat a myslíte že byste byla oblíbená.

Jana Bobošíková: Mslím to vážně, myslím, že mě i někteří občané chtějí. Zda bych byla oblíbená, nevím, ale dělala bych vše ve prospěch ČR.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:22Autor: Lukyn

Otázka: Co si myslíte o letech 1968-1989? Proč nebyla strana komunistů po revoluci zrušena OF? Nebyli to právě komunisti, kdo se vzdali vlády a jako jeden s požadavků bylo nezrušení jejich strany v roce 1989?

Jana Bobošíková: Já ta léta prožívala jako student a mladá matka, nebyli jsme disidentská rodina, žili jsme, tak, jak se žilo. Pokud jde o převrat v roce 1989, je jisté, že tam bylo něco za něco. Ta sametovost určitě nebyla zadarmo.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:22Autor: Zdena

Otázka: Vážená paní Bobošíková,
přeji Vám mnoho úspěchů při zítřejší volbě. Vaši práci v Evropském parlamentu sleduji dlouho a musím Vám poděkovat za dobrou práci pro naši republiku. Když se prezidentská volba nepovede, nevadí, Vy se neztratíte ani tak!
Hodně štěstí.
Mějte se krásně!

Jana Bobošíková: Moc Vám děkuji a vážím si toho, že víte o mé práci v EP.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:23Autor: David

Otázka: Není to důkazem politické zralosti, když ostatní potencionální kandidáti, jako pánové Rychetský, Pačes a Dienstbier odmítli kandidovat proti panu Švejnarovi? Nemyslíte si, že se rozhodujícím způsobem zasloužíte o zvolení pana Klause?

Jana Bobošíková: Nemyslím.A jejich rozhodování komentovat nebudu.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:24Autor: marek

Otázka: Dobry den, pani Bobosikova, i kdyz se snazim pochopit to, ze Vam ucast v "divadle" kolem volby prezidenta prinese zviditelni pro dalsi moznou praci v Bruselu, nechapu to zakladni: kam se podela hrdost lidi? Nechat se kandivovat KSC? Mate nejake "lidske" vysvetleni? Kariera nebo slusnost?

Jana Bobošíková: KSČM je demokraticky zvolenou parlamentní stranou, exkomunisté jsou téměř ve všech parlamentních stranách. Možná je lepší, nechat se nominovat pravými, než převlečenými...

Odpovězeno: 14. 02. | 10:25Autor: Občan

Otázka: Zdravím.To chce notnou dávku odvahy, kandidovat na hrad, proto přeji hodně štěstí v předem jasné(koupené) volbě.Pojud by Vám ani tento pokus zviditelnit se nevyšel, pořád je zde možnost, nechat se zmlátit po vzoru Kateřiny Jacque. =)

Jana Bobošíková: Děkuji. Zmlátit se jen tak nedám.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:25Autor: Monika

Otázka: Gratuluju k jedné z hlavních rolí v téhle šaškárně.

Jana Bobošíková: Díky.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:26Autor: Jiří Vondra

Otázka: Dobrý den paní europoslankyně, mám na Vás stručný dotaz. Nemyslíte si, že kandidatura pravicové političky za silně levicovou stranu je od KSČM pouze snaha udělat se zajímavější? Nebo jste snad tak naivní, že tomu věříte? Skutečně nevím, co si o tom mám myslet. Předem děkuji za odpověď. JV

Jana Bobošíková: Dobrý den. Naivní nejsem. Vítám šanci do volby hlavy státu promluvit. A pokud jse o KSČM, o její hlaśy nyní prosí všichni...

Odpovězeno: 14. 02. | 10:27Autor: Vasek

Otázka: Dobry den. Chtel bych se vas zeptat, jestli si myslite, ze se dostatecne vyznate v politice, dnes trochu poblazneneho sveta, a dokazete vcas rozpoznat o co komu jde? Predem dekuji za odpoved a preji hodne stesti v politickem i osobnim zivote.

Jana Bobošíková: Děkuji. Právě proto, že se dost dobře orientuji v jednotlivých politických zájmech, nechci mlčet.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:28Autor: gavin

Otázka: Gratuluji k odvaze. A otázka zní: Je to součást Vaší dlouhodobé strategie vybudovat si image člověka, který je ochotný jít se svou kůží na trh, jen aby se nějakým způsobem pohlo řešení nějakého problému?

Jana Bobošíková: Jdu takto životem. Není to o budování image, ale o hodnotách a cestě.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:28Autor: Obdivovatel

Otázka: Dobrý den, myslíte si , že máte cenu alespoň toho radaru, za který Vás chtějí vyhandlovat? Ale pro mě jste hrdinka, jít do takové trapárny, na to musí být silný žaludek a nervy. Takto se dobrovolně a veřejně odbouchnout , to hned tak někdo nesvede.

Jana Bobošíková: Díky za názor.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:29Autor: Karel IV

Otázka: Jste odvážná, to jste prokázala. Myslíte , že je možné přesvědčit současné mocenské struktury k práci pro Český národ a nikoli pro své známé a sebe.

Jana Bobošíková: Děkuji. To je velmi obtížné. Přesvědčit ne, jen donutit. Odhalením jejich praktik a následnou postupnou výměnou. Je to běh na dlouhou trať.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:30Autor: Matti

Otázka: Copak, paní Bobošíková, Vám se už v Bruselu nelíbí?

Jana Bobošíková: Líbí, nic proti Bruselu.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:31Autor: Barbora Svobodová

Otázka: Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, proč se v ČR hromadně zrušily jesle nebo podobná centra, kam si matka může dát své dítě v pracovní době? Podobná zařízení fungují v Evropských vyspělejších zemích, kde mohou být děti již od 3 měsíců věku dítěte a jsou s tím výborné zkušenosti

Jana Bobošíková: Protože jsou politici absolutně osdtrženi od každodenních starostí a života lidí. Zrušení jeslí mě také pobouřilo. Já bych bez nich bývala nemohla fungovat.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:31Autor: babča

Otázka: Velmi si vážím vaší odvahy,pozorně jsem sledovala Váš poslední rozhovor. Kdyby ničemu to nepomohlo, tak aspoň k tomu, aby se p.president chytil za nos a změnil své chování. Ti " moudří",kteří v té době nežili ať více přemýšlí

Jana Bobošíková: Moc Vám děkuji.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:32Autor: Jarda

Otázka: Necítíte být zneužita komunisty - že jste prostě jen nástroj jejich vyjednávání - "my tu bobošíkovou stáhneme, když nám vyhovíte v tomto a v tomto". Osobně mám pocit, že Vám toto spíše uškodilo. Jinak v Evropském Parlamentu Vám fandím, jedna z mála, co tam pracujete :o).

Jana Bobošíková: Děkuji, bohužel podle Ústavy ČR je nástrojem v rukou volitelů každý kandidát na prezidenta. Je to riziko, ale kdo se bojí, nesmí do lesa.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:32Autor: jaja

Otázka: Dobrý den, hodně štěstí, držim palce. Moc si Vas vážím

Jana Bobošíková: Moc Vám děkuji.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:32Autor: Karel

Otázka: Tento nápad kandidovat za komunisty je tak trochu nestydatost, nemyslíte?

Jana Bobošíková: Nemyslím.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:33Autor: Feri

Otázka: Dobrý den paní Bobošiková, nemyslíte že si z Vás komunisté vystřeli?

Jana Bobošíková: Nemyslím.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:33Autor: Václav Stárek

Otázka: Inspirovala jste se HelenouRůžičkovou při své kandidatuře, nebo Vám jde jen o koryto?

Jana Bobošíková: Neinspirovala, o koryto mi nejde.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:33Autor: Jan Marvan

Otázka: Nemáte pocit, že celé té trapnosti, která probíhá kolem volby presidenta, jste nasadila korunu jen kvůli vlastnímu zviditelnění??????

Jana Bobošíková: Ne.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:34Autor: Sládek Jan

Otázka: Dobrý den paní Bobošíková, mohla by jste velmi stručně napsat které vlastnosti nebo postoje Vás opravňují kandidovat? Kde vidíte své přednosti oproti stávajícímu p. prezidentovi? Máte nějaký názor na pana Švejnara? Znate ho? Děkuji za odpověď.

Jana Bobošíková: Pana Švejnara znám, vůči konkurentům se vymezovat nebudu, snad jen tím, že jsem žena a matka.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:34Autor: pepik

Otázka: Dobrý den,kéž by jste vyhrála. Vy by jste jim tam pěkně provětrala faldy!!! Přeji hodně štěstí.

Jana Bobošíková: Moc děkuji.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:35Autor: Meňo

Otázka: Dobrý den, jaké máte ambice při
prezidentské funkci ?
Děkuji a zdravím

Jana Bobošíková: Sloižit tak, aby lidé měli pocit svobody, bezpečí, svornosti a štěstí.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:35Autor: Igor

Otázka: Vážená paní, v neděli jste řekla, cituji: viděla jsem, co se děje kolem volby, tak do ní chci jít, konec citátu. Co myslíte, přispěje Vaše přítomnost v pátek na hradě k celkovému pozvednutí úrovně české politiky nebo jenom doplníte počet samolibých a ve vlastních očích pře-důležitých exotů?

Jana Bobošíková: Pokusím se přispět ke snížení konfrontační atmosféry.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:37Autor: David V.

Otázka: Dobrý den, proč jste přijala kandidaturu, když je témeř jisté, že vyhrát je nemožné? A pokud je alespoň teoretická šance, tak jaký by musel být scénář aby se Vám podařilo uspět? Ještě jednu otázku, jste pro radarovou základnu u nás? Děkuji a přeji hodně štěstí.

Jana Bobošíková: Už jsem vysvětlovala. Pokud jde o radarovou základnu, jsem přesvědčena, že bycho ji jako svébytný stát mohli postavit sami, tzn. za vlastní peníze a sami ji provozovat. Tak přispět k systému kolektivní bezpečnosti. Jako hrdý partner a ne jako vazal cizí mocnosti. Třeba namísto olympiády...

Odpovězeno: 14. 02. | 10:37Autor: vladic

Otázka: Zdravím soudružko,
doufám, že jim to natřete.

Jana Bobošíková: Díky, bratře.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:37Autor: uááá

Otázka: Vážená paní europoslankyně,
vůbec nevadí, za jakou stranu kandidujete. Naopak KSČM se mně zdá, když se posívám na ostatní strany, jako nejslušnější strana! Byla to dobrá volba.
At se Vám daří.
Doufám, že nebudete zklamaná, když zítra neuspějete, ale půjdete dále.

Jana Bobošíková: Moc Vám děkuji, zklamaná nebudu.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:38Autor: Petr

Otázka: Moc Vám fandíme - jen kdyby ČSSD a Strana Zelených zaujali jiné stanovisko

Jana Bobošíková: Moc děkuji.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:38Autor: Bronislav

Otázka: Vaše kandidatůra je zcela průhledná.Jste totiž pouze protikandidátem Švejnara, nikoliv Klause.Komunisti přece nemohou volit Klause přímo, i když jim vyhovuje, tak vymysleli tuhle okliku, a použili na to Vás.Tato role je pro Vás jako stvořená, máte přece již nějakou praxi z televize.

Jana Bobošíková: Děkuji za názor.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:38Autor: volič2

Otázka: Paní Bobošíková, souhlasím s Vámi, že je třeba, aby do české politiky tzv."zavál čerstvý vítr". Nemáte pocit, že Vaší kandidaturou, a tím samozřejmé rozdělením hlasů poslanců, se zvyšila šance V.Klause na konzervaci tohoto stavu?

Jana Bobošíková: To opravdu nezáleží na mě.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:39Autor: Pavla

Otázka: Paní Bobošíková,
myslíte, že v případě svého zvolení prezidentkou ČR budete nadstranická. Jste předse předsetkyní politické strany Politika 21.
Není možné, aby prezidentka byla součástí politické strany.

Jana Bobošíková: Pokud bych byla zvolena, tak vystoupím.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:40Autor: Tom

Otázka: Dobrý den Jano,
na co byste mohla mě jako obyčejného občana "nalákat" v případě, že by volo prezidenta lid?
Děkuji

Jana Bobošíková: Na hodnoty, podle kterých žiji. Je to svoboda, práce a odvaha. Rodina a domov. Hrdost, pokora. Důraz na vzdělání a solidarita s nejslabšími. Odpor ke korupci všeho druhu. To vše promítnuto do praktické politiky.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:40Autor: Zbyněk

Otázka: Sluší Vám to čím dál víc... To ta politika tak prospívá..? Nebo je to v genech..?

Jana Bobošíková: Dekuji moc, asi geny...

Odpovězeno: 14. 02. | 10:41Autor: Tomas Lhotka

Otázka: Nejsou pro Vás lepší možnosti zviditelnění se než na úkor pana Švejnara?
Méně sobectví by Vám slušelo více.

Jana Bobošíková: Děkuji Vám za názor.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:41Autor: Pavel

Otázka: Nevadí Vám, že jste jen politickou hračkou ve volbě prezidenta?

Jana Bobošíková: Hračka nejsem, spíš hráčka...

Odpovězeno: 14. 02. | 10:42Autor: marek

Otázka: Ctu Vase odpovedi. Kdyz Vas tak trapi mafianske prostredi ceske politicke sceny...proc nepracujete v Praze, ale stale v Bruselu...? Ze by rozhodovaly penize? Nedivili bych se.

Jana Bobošíková: Protože jsem tam byla zvolena. Pokud jde o práci v ČR, Politika napsala novou ústavu jako příspěvek do diskuse. Není pravda, že zde nepracuji. Mrkněte na www.politika21.cz a na www.bobosikova.cz

Odpovězeno: 14. 02. | 10:43Autor: Karel

Otázka: Chapu, ze na sebe chcete upozornit. Ale reknete mi uprimne, stoji vam ta ostuda byt kandidatkou za stalinistickou KSCM za to?

Jana Bobošíková: Není to ostuda.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:43Autor: Q

Otázka: míval jsem z vás pocit,že komunisty nemilujete a nečekal bych rozhodně vaše paktování s nimi. Proč vám to není trapné?

Jana Bobošíková: Se kterými - s těmi co nepřevlékli kabát nebo s těmi, co odhodili partajní legitimaci a ukryli se mezi tzv. demokraty?

Odpovězeno: 14. 02. | 10:44Autor: Martin

Otázka: Dobrý den,rád bych se Vás zeptal,jestli si dokážete představit,že zastáváte post prezidentky ČR...já si vás nedokážu představit ani v nejdivočejších představách.Nic proti Vám nemám,ale neznám človeka,který by si z Vaší kandidatury nedělal legraci!

Jana Bobošíková: Dokáži si to představit.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:44Autor: Novák

Otázka: Paní Bobošíková uvědomujete si, že svou nominací podporujete Václava Klause?

Jana Bobošíková: To nezáleží na mně, ale na volitelích.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:44Autor: Karel

Otázka: Dejte pozor, aby jste z toho všeho neskončila jako paní Tachecí.

Jana Bobošíková: Do paní Tachecí se nenavážejte, je to skvělá novinářka. O mě si nedělejte starost.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:45Autor: Dušan

Otázka: Vážená paní, obdivuji Vaši odvahu v politice. Pro tuto republiku, kde voliči nemají paměť a rozhodují se podle toho, která PR agentura připraví lepší show, je Vás škoda.
Držím Vám palce a těším se na Váš proslov ve Španělském sále. Pokud bylo toto Vaším cílem, ať Vám to vyjde na 100%.

Jana Bobošíková: Díky.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:45Autor: Veronika Kadeřávková

Otázka: Vážená paní Bobošíková, po přečtení Vaší knihy - Nebudu mlčet, která je perfektní, jsem na sobě začala pracovat, protože Váš příběh mě velice nakopl dopředu. Je neuvěřitělné, co jste vše dokázala. Hlavně si cením Vaší práce v době tzv. krize v ČT.
Mějte krásný den!

Jana Bobošíková: Moc děkuji.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:45Autor: janina

Otázka: dobrý den...co uděláte pro lidi?

Jana Bobošíková: Nebudu na ně kašlat.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:45Autor: Rudolf

Otázka: Paní Bobošíková, kolik vám za to komunisti zaplatili?

Jana Bobošíková: Nejsem na prodej.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:46Autor: Jana

Otázka: Dobrý den paní Bobošíková, nemyslíte, že tím, že stáváte figurkou pro KSČM můžete svým postojem poškodit současné i budoucí české političky?

Jana Bobošíková: To si fakt nemyslím,

Odpovězeno: 14. 02. | 10:46Autor: Jirka

Otázka: Dobry den, chtel bych se zeptat co Vam kandidatura prinese?

Jana Bobošíková: Možnost promluvit do volby hlavy státu.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:47Autor: jiri

Otázka: Dobrý den

Jaky by byl vas hlavni cil po pripadnem zvoleni ?

Jana Bobošíková: Prosazovat v každodenní práci výše uvedené hodnoty.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:48Autor: Vana

Otázka: Dobrý den paní Bobošíková, chtěl jsem se zeptat,co jste myslela,tím, že si radar máme postavit sami.Kdo jej bude obsluhovat a pod koho bude patřit? Není to tak trochu blbost?

Jana Bobošíková: Patřil by ČR, obsluhovali by ho experti z ČR nebo placení ČR. Byli bychom tak rovnoprávnými partnery v systému bezpečnosti, ne vazaly velmoci.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:48Autor: Majority

Otázka: A jak byste chtěla změnit mafiánské jednání stran a korupci v současné politické scéně? Jako prezidentka byste neměla mnoho pravomocí, ale navíc se ani prezidentkou nestanete, protože na tomto místě stane Václav Klaus. Celá Vaše kandidatura mi připadá jako divadlo pro znovuzvolení V.Klause nepřímo.

Jana Bobošíková: Díky za názor. Každodenním tlakem.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:49Autor: zdenek.

Otázka: Dobrý den.Myslíte si,že svým kandidováním narušíte sebestřednost a ješitnost V.K. Pokud ano,tak jsem váš fanda.

Jana Bobošíková: Děkuji.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:51Autor: tomas

Otázka: muzete, prosim, rozvinout svoji myslenku o tom, ze bychom si radar meli postavit sami? jake technologie bychom pouzili a jak bychom zajistili kompatibilitu s celym systemem protiraketove obrany? kdo by celemu zarizeni velel a tedy vydal rozkazy v pripade raketoveho utoku?

Jana Bobošíková: Použili bychom technologický mix, tuto kompatibiltu zajišťující. Zařízení by velea ČR ve spolupráci s partnery. Přesné pravomoci při udělování tohoto rozkazu neznám, pokud neexistují, musely by se zakotvit smluvně.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:51Autor: Longer

Otázka: Dobrý den, řekněte, proč ste se na poslední chvíli přihlásila o "boj" prezidenstkého křesla??

Jana Bobošíková: Já se nepříhlásila, KSČM mě nominovala.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:52Autor: Jirka

Otázka: Paní Bobošíková,nestydíte se kandidovat za komunisty.Mé rodině v rámci kolektivizace zabrali majetek,můj děda skončil v Jáchymově.To nemáte morální zábrany,to jdete přes mrtvoly?Chcete se zviditelnit před volbami do EP,nebo plníte roli bílého koně,který má pomoci zvolení Václava Klause za prezidenta

Jana Bobošíková: A kteří komunisté Vám to udělali - ti, co se nyní skrývají např. v KDU ČSL, kt. s KSČ celou dobu kolaborovala nebo např. paní poslankyně KSČM Konečná?

Odpovězeno: 14. 02. | 10:52Autor: Láďa

Otázka: Dobrý den paní Bobošíková,
Nemyslíte si, že na této šachovnici jste jen malý "pěšák" určený k obětování?

Jana Bobošíková: Nevím.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:53Autor: Fanek

Otázka: Dobrý den paní Bobošíková. Nemyslíte, že to celé je zbytečné divadlo? Sama tvrdíte, že moc šancí nemáte.

Jana Bobošíková: Není.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:53Autor: Iv

Otázka: Dobrý den,paní Bobošíková,docela se těším na Váš kandidátský projev,už ho máte napsaný?

Jana Bobošíková: Píši, snad Vás nezklamu

Odpovězeno: 14. 02. | 10:53Autor: Hubertus

Otázka: Vůbec není špatný nápad mít prezidentku...ale nedokážu si na tomto postu představit vás!!!I když v ČR je možné všechno!!!

Jana Bobošíková: Děkuji.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:54Autor: Kandidát č. 4

Otázka: Vážená paní Bobošíková,

zvolila jste úmyslně červený kostým na setkání s představiteli KSČM?

Jana Bobošíková: Ne, měla jsem ho už dva měsíce od Tariany Kovaříkové a byla zima.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:54Autor: Iwa

Otázka: Přeji Vám krásnej den, jsem strašne ráda, že kandidujete, chtělo by už nějaké zpestření pro naší republiku! Fandím Vám, doufám, že budete naší první prezidentkou! Cítíte se na to být prezidentkou ČR?

Jana Bobošíková: Děkuji. Kdybych se necítila, nebudu mít odvahu vstoupit do Španělského sálu.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:55Autor: Milan Kaplan

Otázka: Paní Bobošíková - nejprve jste se spojila s p. Železným, pak jste založila stranu, která nemá šanci uspět (samé populistické teze - asi inspiroval p. Železný), dost nechutně jste využila paní Topolánkou a rozpadu jejího manželství v polit. kampani. Teď komunisti. Co si o vás má člověk myslet?

Jana Bobošíková: Z Vaším hodnocením nesouhlasím. Myslete si, co chcete.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:55Autor: Nevěřícný

Otázka: Oděv, ve kterém jste přišla na klub KSČM byl jasným poselstvím. Byl to maškarní kostým, převlékla jste se najendou za komunistku, Annu Proletářku, a šla předstírat, že to myslíte s komunisty upřímně. Ty alá třešničky v uších a rudá barva byl vrchol. Vrchol marketingové strategie. Proč to všechno?

Jana Bobošíková: Červená mi vždy slušela, neznám důvod se jí vzdávat.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:56Autor: Karel S.

Otázka: Minulé volby vyhrál p.Klaus, i přes to, že neměl protikandidáta velmi "nepřesvědčivě". Historie se opakuje a vy pí. Bobošíková se účastníte toho trapného divadla. Chtěl bych se zeptat zda se cítíte trapně? Já se tak cítím a to to pouze sleduji.Klaus za každou cenu, tak se Vám to opravdu líbí?

Jana Bobošíková: Trapně se necítím.A o tom, kdo bude prezidentem, nerozhoduji.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:56Autor: anna

Otázka: kdyby jste se dostala na hrad,dávala by jste narkomanům marihuánu zdarma,když jí sama kouříte?

Jana Bobošíková: Ne. A kouřila jsem ji v zemi, kde je to legální.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:57Autor: Božena

Otázka: Dobrý, přece jen je rozdíl mezi tím získat hlasy Ksč a být nominován Ksč. Zprominutím není šance, že by jste byla zvolena proto se jeví, že jde jen o politickou hru. Nepůsobí to na mně příliš solidně. Nemyslíte, že vám to uškodí ve vaší politické Karieře? Můžete mi to duvěryhodně vyvrátit?

Jana Bobošíková: Váš názor Vám vyvracet nemohu. Poškozená se necítím.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:57Autor: Ivan Plaček,

Otázka: Vy si opravdu myslíte,že máte na pana prezidenta Klause?On už hodně dobrého udělal a nešel jako Vy po zádech do politiky!Poděkovala jste vůbec panu Železnému za to,kde jste teď?Ani v Čt Vás nechtěli a já ne!!!!!-na Hradě!Vy,čiParoubek na hradě-KATASTROFA ČESKA!!!!!!!

Jana Bobošíková: Díky za názory, bez komentáře

Odpovězeno: 14. 02. | 10:58Autor: marie

Otázka: Paní Bobšíková, ve všech současných připomínkách stále čtu, že jste byla velmi aktivní "svazačkou" můžete k něco k tomu říci?

Jana Bobošíková: Ano, byla jsem při studiu na VSE členkou vysokoškolské komise ÚV SSM, kde jsem měla na starosti brigády.

Odpovězeno: 14. 02. | 10:59Autor: nvvb

Otázka: dobrý den paní bobošíková míslíte to vžně že by ste se stala prezidentkou........................

Jana Bobošíková: Kdybych to nemyslela vážně, nepřijmu nominaci. Děkuji za dotazy a přeji všem hezký den. Jana Bobošíková

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Barcelona kvůli pandemii odložila prezidentské volby

FC Barcelona musela kvůli koronavirové pandemii odložit volby nového prezidenta, jež měly být 24. ledna. V termínu se nemohou uskutečnit kvůli v současnosti platnému omezení pohybu osob v Katalánsku.

Barcelona proto požádala vládu autonomního společenství, aby se mohly volby uskutečnit poštou. Katalánská vláda tuto možnost prověřuje. Nový termín voleb nebyl určen.

Jeden z nejslavnějších klubů světa je bez řádného prezidenta od konce října loňského roku, kdy odstoupil Josep Bartomeu. Barcelonu vede jako prozatímní šéf Carles Tusquets, jenž se voleb účastnit nebude.

Kandidáty na prezidentskou funkci jsou Joan Laporta, Víctor Font a Toni Freixa. Za favorita je považován bývalý šéf Barcelony z let 2003-2010 Laporta, který slíbil, že udělá maximum pro udržení klubové ikony Lionela Messiho, jemuž v červnu vyprší smlouva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy