reklama
 
 

Vzdorujte Asadovi lenošením, nabádá Syřany opozice

8. 12. 2011 16:21
Od neděle by měli nespokojení občané v práci jen vysedávat, pak přijde generální stávka

Damašek - Syrští opoziční aktivisté mění strategii. Tlak na autoritářský režim Bašára Asada chtějí vystupňovat výzvou k občanské neposlušnosti.

Všechny, kdo chtějí změnu společenského uspořádání, proto nabádají, aby v neděli, kdy v Sýrii začíná pracovní týden, v práci jen pasivně seděli a neotevírali obchody ani restaurace.

Omezena by měla být i výuka na univerzitách a provoz dalších klíčových institucí.

Pokud nepomůže ani to, jsou syrští disidenti podle agentury AFP připraveni paralyzovat hromadnou dopravu a v krajním případě vyhlásit generální stávku.

Syrský prezident však přes neustávající protesty a narůstající počet obětí nepřestává trvat na tom, že svůj lid brání před teroristy, což ostatně tento týden zopakoval i v rozhovoru pro americkou televizi ABC.

Washington na Asadův postoj zareagoval prohlášením, že buď žije mimo realitu, nebo zešílel.

"Zdá se, že buď nad děním v Sýrii ztratil kontrolu a je už jen něčí loutkou, anebo žije úplně mimo realitu. Jedná se o lhostejnost, ztrátu kontroly nebo šílenství? Já nevím," reagoval na slova autoritářského prezidenta mluvčí amerického ministerstva zahraničí Mark Toner.

Při střetech demonstrantů s příslušníky bezpečnostních složek už od března, kdy povstání vypuklo, zemřelo více než 4000 lidí. Jen v tomto týdnu si pouliční nepokoje podle humanitárních organizací vyžádaly dalších sto lidských životů.

autor: Zahraničí | 8. 12. 2011 16:21

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama