reklama
 
 

Video: Obchody se změnily v past. Uhořela i trojčata

29. 5. 2012 9:55
Mezi oběťmi jsou převážně děti, o život jich přišlo třináct

Dauhá - Největší obchodní centrum v katarské metropoli Dauhá zachvátil požár. Zahynulo 19 lidí, dalších sedmnáct, povětšinou hasičů, utrpělo zranění.

Ministerstvo zdravotnictví upřesnilo, že mezi mrtvými je 13 dětí, čtyři ošetřovatelky a dva záchranáři civilní obrany.

Oheň propukl v obchodním centru Villagio Mall v 11:30 místního času (10:30 SELČ).

Podle svědků citovaných televizí Al-Džazíra bylo vidět mračno černého dýmu vycházející z luxusního nákupního komplexu.

Zoufalé, kritizují lidé záchranné práce

Ministr vnitra šajch Abdalláh bin Násir Sání novinářům řekl, že požár vypukl v dětském koutku umístěném v horním poschodí.

Podle očitých svědků byl nejprve viděn zelený kouř, vzápětí se objevily plameny, ale hasicí systém nefungoval. Přinejmenším chaoticky podle nich probíhala i evakuace, kterou nikdo neorganizoval. Navíc byly zamknuté únikové východy.

Hasiči sice byli na místě během několika desítek vteřin, ovšem záchranné práce zpočátku zkomplikoval fakt, že neměli plány podlaží, kde hořelo.

Posléze se museli do budovy dostat přes střechu, jelikož se zřítilo schodiště vedoucí do patra zasaženého ohněm. Plameny přitom uvěznily na dvě desítky dětí.

Oběti převážně z ciziny

Podle informace ministerstva zdravotnictví zahynulo při požáru sedm děvčátek a šest chlapců. Čtyři mrtvé děti byly španělské národnosti, sdělil mluvčí španělského ministerstva zahraničí v Madridu bez dalších podrobností.

Zahynula i dvouletá trojčata z Nového Zélandu.

Jednou obětí je také tříletá francouzská holčička, uvedla státní tajemnice pařížského ministerstva zahraničí pro záležitosti Francouzů v cizině Yamina Benguiguiová.

Obchodní centrum Villagio Mall bylo otevřeno v roce 2006. Je jedním z nejpopulárnějších nákupních a zábavních středisek v Kataru. Nachází se v něm řada butiků a restaurací i kluziště. Je protkáno kanály, po nichž se mohou návštěvníci projíždět na gondolách, uvedla agentura AP.

autor: Zahraničí | 29. 5. 2012 9:55

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama