Video: Netrpělivý delfín při krmení kousl 8letou dívku

Petr Jemelka Petr Jemelka
3. 12. 2012 20:48
Děvčátko neposlechlo a zvedlo pytlík s rybami do vzduchu, delfín si pro něj vyskočil
Foto: YouTube

Alpharetta (USA) - Delfíni patří pro svoji vysokou inteligenci a schopnost empatie k lidmi nejoblíbenějším savcům.

Například autistickým dětem dokáže delfíní terapie pomoci se začleněním do lidské společnosti.

Ne všichni si ale uvědomují, že se jejich osobnosti liší podobně jako ty lidské. A i ve skupinách chovaných v zajetí se čas od času objeví ne právě dobrosrdečný jedinec.

Přesvědčila se o tom rodina osmileté Jillian Thomasové z Alpharetty v americké Georgii. Na výletě v Mořském světě ve floridském Orlandu ji během krmení jeden z delfínů pokousal.

Podle všeho ale dívence nechtěl ublížit, jen mu došla trpělivost.

Papírové pytlíky s rybami prodává vedení Mořského světa, protože krmení delfínů nabízí jako atrakci. Návštěvníky ale varuje, aby pytlíky nezvedali do vzduchu, protože by si je tito přátelsky vypadající, ale potenciálně nebezpeční savci, mohli vzít sami. A právě to se v Orlandu stalo.

Zranění Jillian není vážné - na ruce, kde držela rybičky, má jen tři malé ranky od zubů. Hladový delfín ji ale pořádně vyděsil. "Myslela jsem, že mi tu ruku sní," cituje dívku agentura CNN.

Aby se ostatní rodiče poučili z jejich chyb, dali Thomasovi video s incidentem ze zábavního parku na videoserver Youtube.

Mořskému světu ale vyčítají, že zřízenci na místě sice upozorňovali, že musejí pytlíky s krmivem zůstat na zídce, nevysvětlili už ale, co hrozí, pokud neposlechnou.

 

Právě se děje

Další zprávy