Britské volby na fotografiích: Johnson s sebou vzal psa, Corbyna uvítal Elmo

Boris Johnson a jeho pes Dilyn jdou k volbám, které rozhodnou o dalším vývoji brexitu.
Labouristé se v předvolební kampani věnovali také zdravotnictví, školství a bezpečnosti. V případě vítězství by chtěli mohutně investovat do britské ekonomiky a znárodnit některá její odvětví. "Můžete hlasovat pro beznadějnou a neupřímnou současnou vládu, nebo můžete volit labouristy a získat vládu, která přinese budoucnost," uvedl Corbyn.
Voličům na jihu Londýna zase cestu k urnám zatarasilo prasklé potrubí, kvůli kterému se na ulici rozlila voda. Byla dokonce "příliš hluboká i na moje holinky,” komentoval situaci jeden z místních obyvatel.
Ve čtvrtek ráno v sedm hodin místního času (v osm hodin středoevropského času) začaly ve Velké Británii předčasné volby, které pravděpodobně rozhodnou o tom, zda Velká Británie vystoupí z Evropské unie.
Nejvíce hlasů pravděpodobně získají vládní konzervativci v čele s Borisem Johnsonem. O hlasy Britů usilovaly kromě konzervativců a labouristů i další strany, předvolební průzkumy jim ale moc šancí na výhru nedávaly.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
Aktualizováno 12. 12. 2019 23:29
Britové si volili nový parlament. V jedenáct hodin večer našeho času se volební místnosti uzavřely a objevily se první odhady výsledků. Podle průzkumů vyhrají vládní konzervativci Borise Johnsona. Johnson stejně jako lídr opozičních labouristů Jeremy Corbyn odvolili brzy, premiér s sebou vzal svého psa Dilyna.
 

Právě se děje

před 42 minutami

Ant Group, divize čínské Alibaby, získá z prodeje akcií až 35 miliard dolarů, nejvíce v historii

Společnost Ant Group, která je finančně technologickou divizí čínského internetového prodejce Alibaba, získá z prodeje akcií až 35 miliard dolarů (zhruba 808 miliard Kč). Bude to největší primární veřejná nabídka akcií (IPO) v historii. V pondělí to uvedl server CNBC.

Firma nabídne akcie na burzách v Šanghaji a Hongkongu. Pokud vše půjde hladce, předstihne tato nabídka loňskou nabídku akcií energetické společnosti Saudi Aramco, v té době největší na světě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy