Britské volby na fotografiích: Johnson s sebou vzal psa, Corbyna uvítal Elmo

Boris Johnson a jeho pes Dilyn jdou k volbám, které rozhodnou o dalším vývoji brexitu.
Labouristé se v předvolební kampani věnovali také zdravotnictví, školství a bezpečnosti. V případě vítězství by chtěli mohutně investovat do britské ekonomiky a znárodnit některá její odvětví. "Můžete hlasovat pro beznadějnou a neupřímnou současnou vládu, nebo můžete volit labouristy a získat vládu, která přinese budoucnost," uvedl Corbyn.
Voličům na jihu Londýna zase cestu k urnám zatarasilo prasklé potrubí, kvůli kterému se na ulici rozlila voda. Byla dokonce "příliš hluboká i na moje holinky,” komentoval situaci jeden z místních obyvatel.
Ve čtvrtek ráno v sedm hodin místního času (v osm hodin středoevropského času) začaly ve Velké Británii předčasné volby, které pravděpodobně rozhodnou o tom, zda Velká Británie vystoupí z Evropské unie.
Nejvíce hlasů pravděpodobně získají vládní konzervativci v čele s Borisem Johnsonem. O hlasy Britů usilovaly kromě konzervativců a labouristů i další strany, předvolební průzkumy jim ale moc šancí na výhru nedávaly.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
Aktualizováno 12. 12. 2019 23:29
Britové si volili nový parlament. V jedenáct hodin večer našeho času se volební místnosti uzavřely a objevily se první odhady výsledků. Podle průzkumů vyhrají vládní konzervativci Borise Johnsona. Johnson stejně jako lídr opozičních labouristů Jeremy Corbyn odvolili brzy, premiér s sebou vzal svého psa Dilyna.
 

Právě se děje

před 42 minutami

Na vládní čtvrť v Bagdádu dopadly tři rakety

Tři rakety dopadly v pondělí večer do ostře střežené zelené zóny v Bagdádu, ve které se nacházejí vládní budovy i diplomatické mise včetně velvyslanectví Spojených států. Nikdo nebyl zraněn. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroje. 

Podobné raketové útoky zažila vládní čtvrť za poslední měsíce již několikrát. Kdo za útokem stojí, nebylo jasné. Nicméně podle Washingtonu měly podobné akce v minulosti na svědomí proíránské milice.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Italský senátní výbor rozhodl, že Salvini má být vyšetřován. Čelí obvinění ze zneužití pravomoci kvůli blokádě lodí s migranty

Výbor italského Senátu schválil žádost soudu o zahájení vyšetřování lídra pravicové Ligy a bývalého ministra vnitra Mattea Salviniho, jenž čelí obvinění ze zneužití pravomoci v souvislosti s blokádou záchranných lodí s migranty. Pokud by soud shledal lídra nejpopulárnější italské strany vinným, hrozilo by mu až 15 let za mřížemi. Zároveň by mu mohlo být zakázáno zastávat politickou funkci, což by mu zabránilo usilovat o post premiéra.

Zdroj: ČTK
Další zprávy