reklama
 
 

V USA se narodila osmerčata, teprve podruhé v historii

27. 1. 2009
Foto: Martin Žucha
Všech osm dětí je dle lékařů v pořádku

Los Angeles - V noci na úterý porodila žena v Kalifornii najednou osm dětí. Je to teprve druhý zaznamenaný případ ve Spojených státech.

Jak doplňuje BBC, šest chlapců a dvě dívky přišli na svět o devět týdnů dřív císařským řezem a podle ošetřující lékařky Karem Maplesové o sobě dávají vědět "hlasitým křikem a divokým kopáním".

Novorozenci, kteří se narodili v rozmezí pěti minut, vážili mezi 820g a kilem a půl. Miminka dostala jména od A do H podle pořadí, v jakém přišla na svět. Šestačtyřicetičlenný tým lékařů, který matce u porodu asistoval, přitom původně očekával narození pouze sedmi dětí. "Nesmírně nás překvapilo, že po G, o kterém jsme si mysleli, že je poslední, se na svět začal drát ještě H," citují agentury doktorku Maplesovou.

Tři děti podle mluvčí nemocnice potřebovaly umělé dýchání, jinak jsou však v pořádku. V inkubátorech by měly zůstat nejméně šest týdnů, doplňuje britské veřejnoprávní zpravodajství. Kritické budou zejména následující tři dny.

První zdokumentovaná živá osmerčata se narodila v roce 1998 v texaském Houstonu. Jedno z miminek po týdnu zemřelo, ostatní oslavila v prosinci desáté narozeniny. Jejich matka Nkem Chukwu, původem z Nigerie, po reportérech Associated Press nové desetičlenné rodině vzkázala: "Je to požehnání, pravé požehnání. Budeme se za vás modlit."


autor: Zahraničí | 27. 1. 2009

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama