V USA opět střílel student: čtyři zranil, sebe zabil

Reuters, pav
11. 10. 2007 11:05
Čtrnáctiletý útočil i na žáky. FOTOGALERIE, VIDEO

Cleveland - Amerikou dnes otřásl další případ střelby na jedné z tamních škol.

Čtrnáctiletý student střední školy v Clevelandu ve státě Ohio postřelil své dva vrstevníky a dva dospělé, než obrátil zbraň proti sobě.

"Podle mých informací spáchal sebevraždu," řekl starosta Clevelandu Frank Jackson.

Střelná zranění utrpěli dva muži ve věku 42 a 57 let a dva studenti ve věku 14 a 17 let.

Podle Jacksona dále jedna 14letá studentka utrpěla zranění, které si způsobila při pádu.

Mstil se za vyloučení?

Televize CNN s odkazem na informace z jiných zdrojů uvedla, že nezletilý útočník byl zřejmě frustrován svým vyloučením ze školy.

Success Tech Academy, kde k incidentu došlo, je výběrová škola, která se zaměřuje na studium matematiky a technologií.

Jak řekla jedné z televizních stanic tamní studentka Latisha Hillová, ve chvíli, kdy byl oznámen poplach, běželi se všichni schovat a ona sama se zamkla na toaletách. Ven se odvážila vyjít, až když na ni zaklepal policista.

Dnešní incident je zatím poslední v dlouhé řadě podobných událostí, k nimž v uplynulých letech došlo na amerických vzdělávacích institutech.

K vůbec nejkrvavějšímu případu došlo letos v dubnu, kdy 23letý student na Virginském polytechnickém institutu postřílel 32 svých spolužáků, než zabil sám sebe.

ČTĚTE VÍCE: Za nejhorší školní masakr v USA může i univerzita

 

Právě se děje

před 10 minutami

Bývalý výškař Holm kvůli urážkám skončí v olympijském výboru

Bývalý vynikající švédský skokan do výšky Stefan Holm hodlá příští rok odejít z Mezinárodního olympijského výboru (MOV). Olympijský vítěz z Atén 2004 je znechucený z paušalizujících názorů na MOV i jeho samotného, které považuje za nespravedlivé.

"Je to těžké, když vás považují za velké zvíře a korupčníka. To ale já nejsem. V každém článku ve Švédsku o MOV se předpokládá, že všichni tam jsou zkorumpovaní. Totéž platí pro atletickou federaci. Už to fakt není legrace," řekl švédskému rozhlasu třiačtyřicetiletý Holm, jenž chce v MOV skončit po olympijských hrách v Tokiu.

Čtyřnásobný halový mistr světa s osobním rekordem 240 cm byl do Mezinárodního olympijského výboru zvolen v roce 2013.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Pohledávky britské Citibank vůči OKD jsou platné, rozhodl soud

Pohledávky za více než deset miliard korun, které za společností OKD přihlásila v roce 2016 britská banka Citibank, jsou oprávněné. Rozhodl o tom Krajský soud v Ostravě. Rozhodnutí zatím není pravomocné. Spor pravděpodobně bude pokračovat u vyšší instance, protože zástupce insolvenčního správce i státní zástupce se odvolají. Rozhodnutí soudu právníci obou stran odmítli komentovat.

Těžební firma OKD se do úpadku dostala v roce 2016. Insolvenční správce Lee Louda tehdy pohledávky Citibank zamítl, a banka se tak nemohla účastnit insolvenčního řízení, jinak by byla největším věřitelem firmy. Citibank zastupuje držitele dluhopisů, které vydala v roce 2014 společnost New World Resources (NWR), jež v té době byla majitelem OKD. Společnost OKD za tyto závazky ručila.

Zdroj: ČTK
Další zprávy