V Keni při explozi cisterny s plynem zemřelo nejméně 39 lidí

ČTK ČTK
Aktualizováno 11. 12. 2016 13:32
Nejméně 39 lidí zahynulo v Keni při explozi cisternového vozu, který převážel plyn. Dalších deset osob utrpělo zranění. Automobilu podle policie ve svahu selhaly brzdy. Cisterna přepravovala nebezpečný náklad z metropole Nairobi do města Naivasha, které leží asi 90 kilometrů na severovýchod. Při sjezdu ve svažitém terénu ztratil řidič nad vozidlem kontrolu a několik aut jedoucích před ním smetl. Plyn pak explodoval. Podle policie bylo zcela zničeno jedenáct automobilů.
Podle policie bylo také zcela zničeno jedenáct automobilů.
Podle policie bylo také zcela zničeno jedenáct automobilů. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 21 minutami

Skokani Polášek a Sakala postoupili na SP ve Wisle z kvalifikace

Pouze dvojice českých reprezentantů Viktor Polášek a Filip Sakala uspěla v kvalifikaci na nedělní závod Světového poháru ve skocích na lyžích ve Wisle. Roman Koudelka a Vojtěch Štursa na postup do úvodní individuální soutěže sezony nedosáhli.

Polášek skočil v kvalifikaci 114 metrů a obsadil 38. místo, Sakala zapsal o metr a půl méně a postoupil z 42. příčky. Koudelka, který vstupuje do 14. sezony v SP, doletěl po snížení nájezdu na 101 metrů. Dlouholetou českou jedničku dělily od postupové padesátky na 54. místě necelé dva body. Štursa obsadil s výkonem 104 metrů 61. příčku.

Nejdelší skok kvalifikace 133 metrů předvedl ze sníženého nájezdu Němec Karl Geiger. Obhájce velkého křišťálového glóbu za prvenství v SP Japonec Rjoju Kobajaši postoupil jako čtvrtý.

Sezonu v Polsku zahájí sobotní závod družstev.

Zdroj: ČTK
Další zprávy