Ukrajinci zatkli české pěstitele konopí, měli i granát

ČTK ČTK
1. 9. 2011 16:35
Otec a syn u sebe měli 800 sazenic konopí, patnáct kilogramů marihuany a granát
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Kyjev - V Zakarpatské oblasti na západě Ukrajiny byli pro pěstování konopí a nepovolené držení munice zadrženi zatčeni dva Češi.

Informovala o tom internetová verze ukrajinského listu Blik.

Podle novin jsou zatčenými otec se synem z České republiky.

Při domovní prohlídce v domě jedné z místních obyvatelek policie podle listu našla 800 sazenic konopí, patnáct kilogramů marihuany a ruční granát. Zadržení podle předběžných zjištění vyšetřovatelů pěstovali drogy za účelem dalšího prodeje.

Bližší podrobnosti ani místo zadržení list neuvedl. Napsal jen, že policejní akci zorganizovaly sbory pro boj s organizovaným zločinem ze Zakarpatské a sousední Rovenské oblasti.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Dálnice D3 u Českých Budějovic je po nehodě kamionu ve směru z Prahy zavřená

Dálnice D3 je na 122. kilometru mezi Borkem a Ševětínem na Českobudějovicku ve směru z Prahy neprůjezdná. Havaroval tam kamion. Při nehodě se nikdo nezranil. Dálnice bude zavřená asi do 12:00. Směr na Prahu je průjezdný bez omezení, provoz je minimální. Informovali o tom mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů a krajský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Policie odklání dopravu na výjezdu 118 Ševětín. "Nákladní auto narazilo do svodidel," uvedl Matzner. Nyní se auto odtahuje a dálnice se uklízí. Když se odtahová služba snažila kamion vyprostit, prorazila se nádrž nákladního auta. Na vozovku pak unikly pohonné hmoty, na místě tak zasahují i hasiči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy