Takto vypadal syrský krvavý revoluční víkend

Takto vypadal syrský krvavý revoluční víkend
Syrský prezident Bašár Asad chce brzy vystoupit s projevem k národu. V něm má vysvětlit současnou situaci v zemi a upřesnit reformy, které má v úmyslu zavést.
V Latákíji na pobřeží Středozemního moře se odehrály velké demonstrace. Do ulic vyšlo až patnáct tisíc lidí.
V Latákíji odstřelovači zabili patnáct lidí, podle svědků pálili ze střech. Jedné zasažené ženě museli lékaři amputovat nohu.
Protesty už zasáhly mnoho syrských měst. Damašek, Aleppo, Homs a některá další.
Foto: Reuters
Reuters Reuters, Lucie Kalivodová
28. 3. 2011 13:30

Damašek - Další zastávkou na trase arabských revolucí a protestů proti diktátorským režimům je Sýrie. Na protestním shromáždění ve městě Latákíja přišlo o život dvanáct lidí a dalších 200 bylo zraněno. Demonstranti volají po generální stávce. Násilnostmi v Latákíji vyvrcholil týden největších protestů v Sýrii za jedenáct let vlády syrského prezidenta Bašára Asada.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Při nehodě dodávky na Vyškovsku se zranilo deset lidí

Deset lidí se dnes nad ránem zranilo při havárii mikrobusu u Nesovic na Vyškovsku, uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Silnice I/50, která je hlavním tahem ze Slovenska na Brno, byla přes hodinu neprůjezdná, problémy v dopravě ale nebyly. Před pátou ranní už se dalo místem projet.

Nehoda se stala okolo půl čtvrté, vozidlo mělo ukrajinskou značku. "Auto vyjelo ze silnice a převrátilo se přes střechu. Potom zůstalo stát na kolech mimo silnici v poli," uvedl Mikoška. Podle něj cestovalo v autě dvanáct lidí. "Všichni byli při našem příjezdu mimo vozidlo, nemuseli jsme nikoho vyprošťovat. Deset lidí se zranilo. Z toho bylo sedm mužů a tři ženy," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
Další zprávy