Student hrozil školám útokem, policie ho zatkla

ČTK ČTK
16. 5. 2013 23:15
Vysoká škola ve východním Los Angeles byla kvůli hrozbám evakuována
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Los Angeles - Americká policie ve čtvrtek zatkla studenta kalifornské vysoké školy kvůli výhružným telefonátům do místních vzdělávacích ústavů.

Obviněný mladík údajně do telefonu tvrdil, že se do škol vydává se zbraní v ruce. Vysoká škola ve východním Los Angeles byla kvůli hrozbám evakuována, v dalších zhruba deseti ústavech ve městě a okolí zůstali studenti z bezpečnostních důvodů uzavřeni. Informovala o tom agentura Reuters.

V anonymních telefonátech se devatenáctiletý student vysoké školy v Santa Monice poblíž Los Angeles údajně prohlašoval za ozbrojeného a odhodlaného rozpoutat ve školách masovou střelbu. Policisté proto ve čtvrtek dopoledne kalifornského času (po 17. hodině SELČ) vyrazili do oblasti, v níž se nacházely potenciálně ohrožené školy, aby pátrali po muži se zbraní.

Provoz škol se vrátil k normálu poté, co policisté zadrželi podezřelého mladíka. Vypátrali jej pomocí záznamů psychologické poradny jeho školy, kam se v minulosti obrátil pro radu.

Podle policie byl neozbrojený.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Irvingův návrat Brooklyn výhrou neoslavil, podlehl v Clevelandu

Basketbalisté Brooklynu v prvním utkání s kompletní trojicí hvězd Kevin Durant, Kyrie Irving a James Harden na vítězství nedosáhli. Durant sice zaznamenal 38 bodů, 12 doskoků a osm asistencí, navrátilec Irving přidal 37 bodů a Harden triple double za 21 bodů, deset doskoků a 12 asistencí, Nets i přesto po druhém prodloužení prohráli 135:147 v Clevelandu.

Výsledky NBA:

Atlanta - Detroit 123:115 po prodl., Cleveland - Brooklyn 147:135 po prodl., Golden State - San Antonio 121:99, Houston - Phoenix 103:109, Indiana - Dallas 112:124, LA Clippers - Sacramento 115:96, Minnesota - Orlando 96:97, Philadelphia - Boston 117:109, Toronto - Miami 102:111. Utkání Charlotte - Washington, Portland - Memphis byla odložena.

Další zprávy