Středoškolák střílel v jídelně po spolužácích. Je mrtev

ČTK ČTK
Aktualizováno 25. 10. 2014 0:19
Nejméně jeden student útok nepřežil, dalších šest je zraněných.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Profimédia

Seattle (USA) - Americký středoškolák v pátek střílel ve škole ve městě Marysvillu na severozápadě USA po svých spolužácích. Jednu osobu zabil a nejméně čtyři zranil.

Tři lidé jsou v kritickém stavu. Útočník se podle policie sám zastřelil. "Jsme přesvědčeni, že tu byl pouze jeden střelec a že tento střelec zemřel," uvedl policejní důstojník Robb Lamoureux.

Podle očitých svědků, které na Twitteru citoval list The Seattle Times, střelec vešel do školní jídelny, vytasil zbraň, přiblížil se k jednomu ze stolů a vystřelil na šest studentů, kteří u něj seděli. Okamžitě vypukla panika, ostatní se snažili zachránit zoufalým útěkem z místnosti.

Někteří padli k zemi, jiní běželi do tříd

Studenti se poschovávali ve třídách, někteří po zahájení palby padli na zem, kde leželi až do příchodu policie. Jiní se pokusili uprchnout na školní hřiště, ale všechny východy ze školy brzy zatarasily desítky prchajících spolužáků.

Těžkooděnci krátce po incidentu začali prohledávat třídu po třídě, žádného dalšího střelce ale nenašli.

Zlobil se na dívku, že odmítla schůzku?

Policie novináře informovala, že útočník zemřel následkem střelných zranění, která si sám způsobil. "Měl v ruce malou zbraň. Viděl jsem záblesk vycházející z ústí hlavně," uvedl jeden ze studentů. Věk amerických středoškoláků se pohybuje mezi 13 a 18 lety.

Podle listu The Seattle Times někteří svědkové střelce identifikovali jako jednoho ze studentů prvního ročníku. Jeden ze svědků prý tvrdí, že střelec se zlobil na dívku, která s ním nechtěla jít na schůzku. Tato dívka podle něj byla mezi těmi, na které útočník střílel. Policisté zatím o motivech činu nechtějí spekulovat.

Poslední podobný incident se ve státě Washington odehrál počátkem června na univerzitě v nedalekém Seattlu, kde střelec zabil jednoho studenta a další dva zranil.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy