New York - Francouzský politik a bývalý šéf Mezinárodního měnového fondu (MMF) Dominique Strauss-Kahn nepřizná vinu, ani nebude jednat o mimosoudním vyrovnání.
Podle agentury Reuters to při rozhovoru pro francouzský deník Le Figaro řekl americký advokát, který finančníka obviněného z pokusu o znásilnění pokojské obhajuje.
"Nebudeme vyjednávat o žádném bodu obžaloby, mimosoudním vyrovnání, ani nepřiznáme vinu. Jediným možným východiskem pro nás zůstává úplné zproštění viny," cituje Reuters Strauss-Kahnova právníka Williama Taylora.
Obvinění opakovaně zpochybnil i Dominique Strauss-Kahn, který byl až do vypuknutí skandálu s americkou pokojskou nejvlivnějším finančníkem světa a žhavým kandidátem socialistů na příštího francouzského prezidenta.
Žaloba i obhajoba se v pondělí dohodly na odložení dalšího přelíčení až do 1. srpna, aby měly obě strany dostatek času na přípravu a shromáždění důkazů.
"Půjde jen o formální setkání. Obě strany na něm řeknou, jak jsou daleko s přípravou a soudce by měl říci: Dobře, přijďte za tři týdny, nebo v září," předpovídá Strauss-Kahnův obhájce.
O Elysejský palác už stejně přišel
Dvaašedesátiletý Francouz od května čelí obvinění, že se pokusil znásilnit pokojskou newyorského hotelu, kde byl ubytován, a přinutil ji k orálnímu sexu. Testy DNA odhalily na košili pokojské Strauss-Kahnovy biologické vzorky.
Strauss-Kahn kvůli tomu odstoupil z čela MMF a nejspíš přišel o možnost kandidovat v roce 2012 v prezidentských volbách.
Na základě obviněné pokojské byl zatčen a posléze propuštěn za velmi přísných podmínek na kauci do domácího vězení.
Prokurátor tvrdil, že o jeho vině a věrohodnosti oběti nepochybuje. Později se však ukázalo, že dvaatřicetiletá žena původem z Guineje v některých bodech pod přísahou lhala a exšéfovi MMF bylo následně zrušeno domácí vězení. Nesmí ale opustit Spojené státy.
Příští stání před soudem má Strauss-Kahn 18. července v New Yorku. V amerických médiích zatím sílí přesvědčení, že prokurátor brzy obvinění ze sexuálních deliktů stáhne.