Soud poslal vraha na smrt, sekyrou usmrtil tři prodavačky

ČTK ČTK
21. 11. 2015 8:29
Soud ve městě Hrodno na západě Běloruska v pátek odsoudil k trestu smrti osmadvacetiletého recidivistu, který při loupežném přepadení v září 2013 zabil sekyrou dvě prodavačky a loni v listopadu stejným způsobem třetí. V Bělorusku, které jako jediná evropská země trest smrti nezrušilo, čeká odsouzeného poprava výstřelem do týla. Ivan Kuljaš se navzdory radám obhájců odmítl proti trestu odvolat a verdikt očekával. Vrah má za sebou už několik let vězení kvůli krádežím a vloupáním. Verdikt je druhým hrdelním trestem vyneseným letos v Bělorusku.
Vrah zabil tři prodavačky. Ilustrační foto.
Vrah zabil tři prodavačky. Ilustrační foto. | Foto: Bleskově
 

Právě se děje

před 54 minutami

Ázerbájdžán dobyl důležité místo na jihu Náhorního Karabachu

Arménie připustila stažení jednotek Náhorního Karabachu, ovládaného arménskými separatisty, ze strategicky položeného města u hranic s Íránem. Oblast tak vojensky ovládl Ázerbájdžán, oznámila agentura Reuters s připomínkou, že ani nové příměří, zprostředkované Spojenými státy, neukončilo už měsíc pokračující boje o horskou enklávu.

Mluvčí arménského ministerstva obrany Arcrun Ovannisjan na tiskové konferenci uvedl, že etnické arménské síly ustoupily z města Kubatly (ázerbájdžánsky Qubadli), "aby se vyhnuly zbytečným ztrátám". Situace podle něj není "kritická". Ázerbájdžánská média jásají nad osvobozením oblasti, kterou po 27 let "okupovali Arméni".

Zdroj: ČTK
Další zprávy