Slovenský premiér porušuje dopravní předpisy

mih
13. 5. 2008 15:02
Své přestupky Robert Fico zlehčuje

Bratislava - Slovenský premiér Robert Fico opakovaně porušil dopravní předpisy. Upozornili na to novináři televize Markíza.

Když Fico odjížděl z natáčení diskusního pořadu veřejnoprávní televize, nebyl připoutaný a jeho vůz jel vyšší rychlostí, než bylo povoleno.

Už minulý týden přitom Fico musel za jízdu bez pásů zaplatit pokutu 2000 slovenských korun. Navíc se blízko jedné z nejfrekventovanějších křižovatek otáčel na místě, kde je to zakázané.

Minulý týden se premiér k pokutě nevyjádřil. Mluvčí vlády porušení předpisů zlehčovala a označila jej za "v uvozovkách nebezpečný zločin ohrožující celou Bratislavu".

Po posledním incidentu Ficova mluvčí Silvia Glendová podle deníku Pravda argumentovala, že na prostranství před Slovenskou televizí zákon neplatí.

V areálu televize je však dopravní značka, která řidiče upozorňuje, že tu může jezdit jen rychlostí 20 kilometrů za hodinu. Zde terénní vůz premiéra a za ním jedoucí auto ochranky nedodrželi.

"Je trapné, že se tím zabýváte," vzkázala premiérova mluvčí novinářům.

Také čeští novináři několikrát odhalili, že vysoce postavení představitelé porušují dopravní předpisy. Rychlost překračovalo například auto tehdejšího ministra vnitra Stanislava Grosse nebo bývalého policejního prezidenta Vladislava Husáka.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy