reklama
 
 

Západ Evropy bojuje s bouří a větrem. V Německu musely zpomalit vlaky na 200 kilometrů v hodině

13. 1. 2017
Už několikátý den se část Evropy potýká s bouřemi, větrem a silným sněžením. V Německu musely vysokorychlostní vlaky mezi Brémami a Hannoverem zpomalit na 200 kilometrů v hodině. Bouře Egon na západě země dosáhla síly orkánu. Na severu Francie jsou statisíce domácností bez elektřiny. Belgické pobřeží se mezitím připravuje na záplavy.

Berlín/Brusel – Sever Německa se i v pátek potýká s problémy v dopravě, které způsobila bouře. Trať mezi Brémami a Hannoverem musela být uzavřena a německé dráhy DB kvůli větru snížily rychlost vysokorychlostních vlaků na 200 kilometrů v hodině, běžně přitom jezdí až o sto kilometrů v hodině rychleji.

Potíže s počasím v Německu dolehly především na spolkovou zemi Dolní Sasko, sněžení a silnému nárazovému větru ale čelí také Berlín či Braniborsko.

Naopak Severní Porýní-Vestfálsko, pro které meteorologové předpovídali přívaly sněhu, zůstalo ušetřeno. Nicméně tu prší a fouká silný vítr.

Během noci bouře Egon při přechodu přes západ Německa dosáhla v Sársku a v Porýní-Falci síly orkánu, vítr měl rychlost až 148 kilometrů v hodině. Vichr vyvracel stromy a ničil rozvody elektrické energie.

V Bádensku-Württembersku kvůli následkům vichřice měli policisté přes 400 výjezdů, a to především kvůli popadaným stromům, zničeným dopravním značkám či převráceným plotům okolo domů.

Francouzi bez elektřiny

Kvůli sněžení a větru hlásí komplikace v dopravě také Belgie, Nizozemsko nebo Francie, kde jsou statisíce lidí bez elektřiny.

Na severu Francie připravila bouře o elektřinu celkem 230 tisíc domácností, obzvláště postižené jsou pobřežní regiony Normandie a Pikardie. Vítr zde v nárazech dosahoval rychlosti až 150 kilometrů v hodině.

Belgie kvůli sněžení uzavřela pro kamiony některé úseky dálnic, především v blízkosti hranic s Německem. Belgické pobřeží se mezitím připravuje na záplavy, protože meteorologové na odpoledne předpovídají vysoké vzedmutí moře. Přístavní město Nieuwpoort preventivně vybudovalo ochranné hráze z 25 000 pytlů s pískem.

autor: ČTK | 13. 1. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama