Při nehodě autobusu v Nepálu zemřelo nejméně 31 lidí

ČTK ČTK
Aktualizováno 28. 10. 2017 13:03
Nehoda autobusu v Nepálu si v sobotu podle agentury Reuters vyžádala nejméně 31 mrtvých, dalších 16 lidí utrpělo zranění. Agentura AP hovoří o 28 obětech na životech. Příčina zatím není známá a vyšetřuje ji policie. První bilance hovořila o 14 mrtvých a 15 zraněných. Nehoda se stala asi 80 kilometrů východně od nepálské metropole Káthmándú. Autobus sjel z dálnice do řeky Trišuli, která je známá svými rychlými proudy. Z řeky je vidět jen část havarovaného vozidla. Zatím není jasné, kolik lidí v autobusu cestovalo. Záchranné práce pokračují. "Vyprostili jsme 31 těl a hledáme další," řekl Reuters představitel místních úřadů Ram Mani Mišra s tím, že záchranáři pravděpodobně další živé nenajdou.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

 

Právě se děje

před 35 minutami

MOV neuznal volbu Lukašenkova syna do čela olympijského výboru

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) odmítl uznat zvolení Viktora Lukašenka, syna prezidenta Alexandra Lukašenka, šéfem Běloruského olympijského výboru. Oba muže loni v prosinci MOV suspendoval za to, že nezabránili diskriminaci běloruských sportovců kvůli jejich politickým názorům.

Dosavadní viceprezident Viktor Lukašenko byl v únoru zvolen do čela národního olympijského výboru místo svého otce, který ho vedl 24 let. Od opětovného znovuzvolení Alexandra Lukašenka do prezidentské funkce loni v srpnu zmítá Běloruskem chaos. Kritici autoritářského vůdce tvrdí, že volby byly zmanipulované, a protesty proti Lukašenkovi jsou násilně potlačovány.

K protestům se připojilo i více než 1500 sportovců, kteří v otevřeném dopise požadovali spravedlivé volby a konec násilí při pokojných demonstracích. Lukašenko je následně označil za zrádce.

MOV v prosinci konstatoval, že vedení Běloruského olympijského výboru "dostatečně nehájí běloruské sportovce před politickou diskriminací v rámci národního olympijského výboru, sportovních federací či celého sportovního hnutí." Dnes doplnil, že nové volby "tyto obavy plně nerozptýlily."

Oba Lukašenkové mají od MOV zákaz účasti na olympijských hrách v Tokiu stejně jako třetí běloruský sportovní funkcionář Dmitrij Baskov. Šéf národní hokejové federace je spojován s násilným útokem na aktivistu Romana Bondarenka, jenž nepřežil zranění hlavy. Baskov byl zvolen do vedení olympijského výboru a ani tuto volbu MOV neuznal.

Bělorusko má také od prosince zmrazené veškeré platby od MOV a v lednu mu Mezinárodní hokejová federace IIHF odebrala spolupořadatelství letošního mistrovství světa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy