Pravice v Česku skončila, nastoupí KSČM, píší Slováci

ČTK ČTK
25. 10. 2012 10:42
Česká pravice ztratila odvahu na cokoliv smysluplného, píše slovenský deník SME
Foto: Ludvík Hradilek

Bratislava - Pravice v Česku končí. A je jedno, zda vláda Petra Nečase padne do týdne, do měsíce, nebo zda dovládne.

Není ani příliš podstatné, zda padne v parlamentu na slovenský způsob, nebo výměnu v čele strany a vlády spustí kongres vládních občanských demokratů (ODS) o prvním listopadovém víkendu, napsal slovenský list SME.

I když dovládne, bude to vypadat přesně tak, jak to popsal premiér Nečas, když řekl, že "ODS poškozuje víc agonické vládnutí než odvaha jít do předčasných voleb a s vysokou pravděpodobností skončit v opozici".

Pravice v Česku končí, protože ztratila odvahu na cokoliv smysluplného. Nejvíc času a energie utrácí na vnitřní konflikty a vysvětlování, proč se věci dělat nedají.

I když nějakých úspěchů dosáhne, neumí je tlumočit a stejně jako slovenská pravice ztratila cit pro to, jak věci vnímají voliči.

Za dva roky přišla vláda o nejpohodlnější většinu v parlamentu v historii země a dnes nemá ani základních 101 hlasů, aby prosadila své reformy.

Přijdou nefalšovaní komunisté

Šéf klubu ODS Petr Tluchoř.
Šéf klubu ODS Petr Tluchoř. | Foto: Aktuálně.cz

Premiér nedokáže přesvědčit vlastní poslance, aby odhlasovali zvýšení DPH k udržení deficitu, a tak ministr financí z koaliční pravicové TOP 09 prosadí, že poslanci vrátí vládě její rozpočet na přepracování ještě dříve, než se o kontroverzním daňovém balíčku vůbec hlasuje.

Vláda tak získá nejméně 20 a nejvíc 30 dnů na předložení nového rozpočtu a na vlastní existenci. I proto, že se bude čekat, jak dopadne kongres ODS a mocenský souboj uvnitř strany.

Čechům z pomalého a nepřehledného konce vlády zůstane podobná pachuť jako nám na Slovensku. Vlastně horší. Tam se bez vlastního přičinění nedostanou k moci jen sociální demokraté (ČSSD), ale i nefalšovaní komunisté, uzavřel list.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 24 minutami

Muž odpovědný za havárii v děčínské chemičce dostal tříletý podmíněný trest

Okresní soud v Děčíně ve čtvrtek rozhodl o tříletém trestu s odkladem 54 měsíců pro bývalého zaměstnance chemičky v Děčíně, kde před třemi lety unikl fenol a dva lidé zemřeli. Rozsudek není pravomocný, zmocněnec poškozené strany si ponechal lhůtu na odvolání.

Při havárii 26. dubna 2018 zemřel jeden člověk, další následkům zranění podlehl o necelý měsíc později. Státní zástupce muže obžaloval z obecného ohrožení z nedbalosti. Podle znalců šlo o důsledek nevhodného způsobu připojování přečerpávací hadice. Zdravotníci při havárii ošetřili 14 lidí.

Policie nejprve obvinila tři pracovníky společnosti, v níž jedovatá leptavá chemikálie unikla. Jedním z nich byl pracovník, který podle kriminalistů zahájil čerpání fenolu v rozporu s předpisy a měl zvolit jinou metodu při čerpání. Právě ten jako jediný stanul před soudem.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

V Německu zadrželi čtyři lidi, podle policie chystali útok na synagogu v Hagenu

Německá policie uvedla, že v souvislosti s možným útokem na synagogu ve městě Hagen zadržela čtyři lidi. Jedním z nich je 16letý mladík, který se podle médií chystal zaútočit výbušninou. O hrozbě před nejdůležitějším židovským svátkem Jom Kipur (Den smíření) informovala policie ve středu večer.

"Vyšetřování vedlo k identifikaci a zatčení 16letého Hageňana. V průběhu vyšetřování byli zadrženi celkem čtyři lidé," uvedla místní policie na Twitteru.

Magazín Der Spiegel a deník Bild předtím uvedly, že se k útoku na synagogu s pomocí výbušniny chystal 16letý Syřan. Jeho byt v Hagenu nyní podle agentury DPA prohledává policie. Informaci o hrozícím útoku podle zmíněných médií obdržely německé úřady od zahraniční zpravodajské služby, která zaznamenala islamistovo podezřelé chování na internetu. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy