Policisté zastřelili ženicha. Zůstanou bez trestu

mch
26. 4. 2008 18:05
Rozhodnutí soudce vyvolalo protesty

New York - Tři policisté, kteří při potyčce zastřelili neozbrojeného černošského mladíka den před jeho svatbou, zůstanou bez trestu.

V listopadu 2006 Gescard Isnora, Mike Oliver a Marc Cooper postřelili před jedním striptýzovým newyorským klubem třiadvacetiletého Seana Bella. Bell se zde loučil se svobodou.

Detektivové tvrdili, že sledovali Bella a jeho přátele, kteří chtěli jít do auta pro zbraně a vyřešit tak hádku v nočním klubu.

Podle policistů začal jeden z Bellových přátel střílet a detektivům nezbylo nic jiného než se bránit.

Následná prohlídka auta však přítomnost zbraní neprokázala.

Policisté vystříleli dohromady padesát nábojů. Kromě ženicha postřelili ještě další dva muže.

Soudce se rozhodl tři detektivy zprostit obžaloby na základě neprůkazných výpovědí, které si protiřečily.

Rozhodnutí soudce vyvolalo v New Yorku řadu protestů. Asi tisícovka lidí se v pátek vydala na protestní pochod od budovy soudu k místu střelby. Během této doby hlasitě počítali od jedné do padesáti - chtěli tím upozornit na počet kulek, které policisté vypálili.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

ME juniorských beachvolejbalistů v Brně bude až v září

O měsíc později oproti původnímu termínu se po koronavirové krizi uskuteční v Brně mistrovství Evropy v plážovém volejbalu v juniorské kategorii. Sokolské koupaliště bude poprvé dějištěm šampionátu pro hráče i hráčky do 20 let od 9. do 13. září.

"Vzhledem k celkové situaci po celém světě jsme velice rádi, že jsme jako organizátoři schopni splnit všechny podmínky pro úspěšný a bezpečný průběh tohoto šampionátu. Věříme, že to přinese pozitivní signál a že volejbalové zápasy se vrací zpět na kurty," uvedl předseda Marek Pakosta na svazovém webu.

Původně se brněnské ME mělo konat od 12. do 16. srpna. Domácí turnaje na písku se v Česku po pandemii covidu-19 rozběhly o minulém víkendu v Praze a v Litoměřicích.

Nové dějiště a možná i termín nicméně evropská konfederace CEV musí najít pro šampionát do 22 let, neboť v Nizozemsku jsou až do září zakázány hromadné sportovní akce. Mladí beachvolejbalisté měli o medaile hrát v přístavu Vlissingen.

Další zprávy