Policie zneškodnila výbušniny v bytě střelce z Denveru

Domácí ČTK Domácí, ČTK
22. 7. 2012 7:25
James Holmes byl umístěn na samotku, první slyšení má v pondělí
Střelec z Denveru James Holmes
Střelec z Denveru James Holmes | Foto: Reuters

Denver - Policie už zneškodnila všechny výbušniny v bytě Jamese Holmese, který je podezřelý z pátečního masakru v kině na předměstí Denveru. Agentuře Reuters to řekl zdroj z justičních zdrojů, který si nepřál být jmenován.

Do okolních bytů by se tak mohli vrátit obyvatelé, kteří z nich byli v sobotu kvůli zásahu pyrotechniků evakuováni.

Činitel řekl, že v budově, kde se byt čtyřiadvacetiletého postgraduanta nachází, už byla obnovena i dodávka elektrické energie.

Holmes je podezřelý, že v pátek večer střílel v kině během promítání premiéry nového filmu o Batmanovi s názvem Temný rytíř povstal. Střelbu nepřežilo 12 lidí, další desítky jsou zraněny.

Čtyřiadvacetiletý útočník je nyní umístěn do samovazby. Podle úřadů je třeba jej chránit před ostatními spoluvězni, žádný jiný důvod k tomu není.

"Děláme to zpravidla jen v ostře sledovaných případech," řekl agentuře Reuters šerif okresu Arapahoe Grayson Robinson, když zdůvodňoval, proč není Holmes na cele s ostatními. "Nesouvisí to s žádnou konkrétní hrozbou," dodal.

Holmes má poprvé stanout před soudem v pondělí.

Podle policie v Auroře, což je na předměstí Denveru, Holmes za poslední čtyři měsíce dostával do zaměstnání i domů větší počet poštovních zásilek. Policie se domnívá, že jejich obsahem mohly být zbraně či materiál určený k výrobě výbušnin.

Podezřelý Holmes podle policie útok plánoval zřejmě několik měsíců a byl odhodlán jej i realizovat. V jeho bytě se našly sklenice s chemikáliemi a výbušným materiálem, který byl nastražen tak, aby zabil každého, kdo by se do bytu chtěl dostat. Pravděpodobným terčem byli zřejmě i policisté, kteří na případu pracují.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 53 minutami

Opozice chce kvůli Bečvě vyšetřovací komisi. Je to politická kauza, tvrdí Hamáček

Opoziční ODS, KDU-ČSL a TOP 09 budou usilovat o zřízení sněmovní vyšetřovací komise k havárii na Bečvě. Pokud neuspějí, založí expertní tým. Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) uvedl, že podle jeho názoru se z vyšetřování kolem Bečvy stává politická kauza.

Zdroj: ČTK
Další zprávy