Policie zadržela podezřelého ze střelby v New Orleans

ČTK ČTK
16. 5. 2013 10:35
Útočník postřelil sedm žen, deset mužů a dvě děti. Tři lidé jsou ve vážném stavu
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

New Orleans - Policie v americkém New Orleans zadržela muže, který je "podezřelý z odpovědnosti za střelbu" během průvodu ke Dni matek, při níž bylo minulou neděli zraněno 19 lidí.

Devatenáctiletý Akein Scott byl zadržen na východním okraji města, uvedla policie bez dalších podrobností.

Při incidentu útočník postřelil sedm žen, deset mužů a dvě děti.

Tři oběti jsou stále v nemocnici, podle lékařů je jejich stav vážný.

New Orleans po útoku.
New Orleans po útoku. | Foto: Reuters

Na stopu Scotta přivedly policii záběry bezpečnostních kamer.

Za informace vedoucí k zadržení pachatele město vypsalo odměnu 10 000 dolarů (200 000 korun).

Podle údajů amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) je zločinnost v New Orleansu nad celoamerickým průměrem. Průzkumy veřejného mínění ukazují, že zajištění bezpečnosti je pro obyvatele města prioritou číslo jedna.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy