Pochod ke Dni matek narušila střelba, zraněno 19 lidí

ČTK ČTK
13. 5. 2013 15:32
Po pachatelích pátrá policie, podle ní šlo o pouliční násilí
Přílušníci policie New Orleans na místě střelby.
Přílušníci policie New Orleans na místě střelby. | Foto: Reuters

New Orleans - Při střelbě během průvodu ke Dni matek v New Orleansu na jihu USA bylo v neděli zraněno celkem 19 lidí, včetně dvou desetiletých dětí.

Nejméně tři lidé utrpěli podle agentury AP vážná zranění. Policisté podezřívají z útoku na průvod několik lidí 

Policie zveřejnila videosekvenci z bezpečnostní kamery, na níž je zřejmě i jeden z podezřelých střelců.

Záběry ukazují muže v bílém triku, který zjevně začne pálit do davu. Když lidé začnou prchat, muž se vydá opačným směrem. Úřady vypsaly odměnu 10 tisíc dolarů (bezmála 200 tisíc korun) za informaci vedoucí k jeho dopadení.

Podle mluvčího policie Garryho Flota byla většina lidí zraněna jen lehce, některé škrábly odražené kulky, někteří utrpěli zranění, když se snažili z místa co nejrychleji utéct. Tři postřelení jsou však stále ve vážném stavu v péči chirurgů.

Ne terorismus, ale pouliční násilí

Průvodu ke Dni matek se účastnilo několik stovek lidí, kdo a proč v něm začal střílet se z dosavadního vyšetřování mezi účastníky akce nepodařilo zjistit. Podle policie však byla při útoku pravděpodobně použita více než jedna zbraň.

Americké úřady nemají žádné náznaky, že by se jednalo o terorismus. "Šlo zcela jistě o pouliční násilí," uvedla mluvčí Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) Mary Beth Romigová.

Třísettisícový New Orleans ve státě Louisiana se potýká s velkou mírou kriminality, dlouhodobě patří v tomto směru mezi nejnebezpečnější města v USA.

Nedělní střelba není prvním případem násilí spojeným s veřejnými průvody, které se letos ve městě odehrálo. Již v lednu bylo při střelbě během pochodu ke Dni Martina Luthera Kinga zraněno pět lidí.

 

Právě se děje

před 50 minutami

Manželé Kottovi z kauzy Rath nastoupili do vězení

Manželé Petr a Kateřina Kottovi nastoupili do vězení, kde si bude každý z nich odpykávat šest let za ovlivňování tendrů Středočeského kraje.

Další zprávy