Polák v Itálii unesl britskou modelku, chtěl ji prodat v aukci. Nebylo to poprvé

ČTK ČTK
6. 8. 2017 12:02
Dva muži nalákali v červenci dvacetiletou ženu pod záminkou focení do milánského bytu. Zde ji omámili, spoutali a v kufru auta odvezli do odlehlého domu na severozápadě Turína. Dalších šest dní byla držena spoutaná v ložnici. Po jejím agentovi únosce požadoval výkupné 230 000 liber (6,7 milionu Kč) pod pohrůžkou, že ji jinak prodá v aukci. Policie nakonec zatkla třicetiletého Poláka, který žije v Británii, a obvinila ho z únosu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Milán - V Itálii omámili a unesli britskou modelku. Údajně měla být prodaná v internetové aukci. Italská policie zatkla a obvinila z únosu třicetiletého Poláka, který žije v Británii, napsal server BBC.

Dva muži nalákali v červenci dvacetiletou ženu pod záminkou focení do milánského bytu. Zde ji omámili, spoutali a v kufru auta odvezli do odlehlého domu na severozápadě Turína.

Dalších šest dní byla držena spoutaná v ložnici. Po jejím agentovi únosce požadoval výkupné 230 000 liber (6,7 milionu Kč) pod pohrůžkou, že ji jinak prodá v aukci. Nakonec ji propustil a odvedl na britský konzulát v Miláně. Prý proto, že má dítě. Zde jej podle listu The Daily Telegraph zatkla policie.

Vyšetřovatelé zjistili, že únosce podobné aukce s popisem a cenou dražených žen již organizoval v minulosti. Není ale jasné, zda si je vymyslel, či zda dražené osoby skutečně unesl. Na případu spolupracuje italská policie s kolegy z Británie a Německa.

Miss Universe se stala tmavovlasá kráska z Francie | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 31 minutami

Při nehodě autobusu s poutníky v Saúdské Arábii zemřelo nejméně 35 lidí

Nejméně pětatřicet mrtvých a čtyři zraněné si ve středu vyžádala dopravní nehoda v saúdskoarabské provincii Medína. Informoval o tom podle agentury Reuters policejní mluvčí s tím, že šlo o občany Saúdské Arábie a asijských zemí. Zpravodajský web Arab News uvedl, že nehoda se stala, když se osobní auto střetlo s autobusem s muslimskými poutníky asi 170 kilometrů od města Medína. Web zároveň zveřejnil fotografii hořícího autobusu. Policie uvedla, že incident nadále vyšetřuje a bližší podrobnosti o totožnosti obětí neposkytla.

Zdroj: ČTK
Další zprávy