Pokusil se zaútočit na londýnské metro. Dostal 33 let

Reuters
20. 11. 2007 18:10
Ghaňan se k útokům z léta 2005 přiznal
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Reuters

Londýn - Londýnský soud poslal v úterý na třiatřicet let do vězení Manfa Kwaku Asiedu.

Muž, který pochází z Ghany, byl podezřelý, že se v červenci 2005 pokusil o atentát na londýnské metro. Asiedu se přiznal k účasti na spolčení, jehož cílem bylo vyhodit metro do vzduchu. Sám se ovšem útoku nezúčastnil: Ztratil nervy a svůj batoh plný výbušnin pohodil v parku.

Čtyři komplice potrestal soud už před několika měsíci. Za pokus zopakovat smrtonosné útoky v londýnské hromadné dopravě dostali doživotí s tím, že odvolat se můžou až po 40 letech.

Čtveřici muslimů afrického původu se 21. července nepodařilo odpálit nálože, které mohly podle názoru policie způsobit stejné krveprolití, k jakému došlo o dva týdny předtím, kdy čtveřice britských radikálů pákistánského původu zabila ve třech soupravách metra a na jedné autobusové lince 52 lidí a 700 dalších zranila.

Královský soud v londýnské čtvrti Woolwich vynesl verdikt po téměř třičtvrtěročním procesu.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Dálnice D3 u Českých Budějovic je po nehodě kamionu ve směru z Prahy zavřená

Dálnice D3 je na 122. kilometru mezi Borkem a Ševětínem na Českobudějovicku ve směru z Prahy neprůjezdná. Havaroval tam kamion. Při nehodě se nikdo nezranil. Dálnice bude zavřená asi do 12:00. Směr na Prahu je průjezdný bez omezení, provoz je minimální. Informovali o tom mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů a krajský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Policie odklání dopravu na výjezdu 118 Ševětín. "Nákladní auto narazilo do svodidel," uvedl Matzner. Nyní se auto odtahuje a dálnice se uklízí. Když se odtahová služba snažila kamion vyprostit, prorazila se nádrž nákladního auta. Na vozovku pak unikly pohonné hmoty, na místě tak zasahují i hasiči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy