Foto: Amerika truchlí po střelbě v Denveru

Foto: Amerika truchlí po střelbě v Denveru
Čtyřiadvacetiletý James Holmes při premiéře filmu Temný rytíř povstal rozpoutal v kině zběsilou střelbu do lidí. Zavraždil dvanáct diváků, desítky dalších zranil. Mnozí jsou stále v kritickém stavu v nemocnici.
Nikdo zatím neví, co Jamese Holmese ke spáchání činu vedlo. Podle dostupných informací je možné, že se Holmes na svůj zločin dlouho připravoval. Oblíbil si prý postavu batmanovského padoucha Jokera. Na fotografii vidíte, jak vypadal v roce 2006 na snímku ve školní ročence.
Nedlouho po tragédii lidé začali chodit k místu hrůzného činu a spontánně uctívali památku obětí páteční střelby.
Poblíž kina byl zřízen improvizovaný památník.
Foto: Reuters
Reuters Dan Poláček Reuters, Dan Poláček
23. 7. 2012 10:52

Spojené státy jsou v šoku z tragických následků páteční střelby v kině na předměstí Denveru. Čtyřiadvacetiletý James Holmes po vzoru Jokera (jedna ze záporných postav účinkujících v komiksové sérii o Batmanovi) při premiéře batmanovského filmu Temný rytíř povstal zabil dvanáct lidí. Krátce po tragické střelbě vznikl v blízkosti kina improvizovaný památník, k němuž se přišly poklonit tisíce Američanů. Místo tragédie navštívil také americký prezident Barack Obama. Navštívil i nemocnici na předměstí Aurora, aby se setkal s rodinami obětí i lidmi, kteří střelbu přežili. Nedaleko místa činu poté přednesl emotivní projev. Pietní akce vyvrcholily v neděli 22. července po západu slunce, kdy coloradský guvernér přečetl jména všech dvanácti zemřelých a dav truchlících pokaždé sborově odpovídal: "Nezapomeneme." Během guvernérova projevu vylétlo k nebi mnoho červených balónků ve tvaru srdce. Lidé se spontánně objímali a plakali.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 48 minutami

Bitcoin ztrácí přes 16 procent, jeho cena klesla pod 48 tisíc dolarů

Nejznámější kryptoměna bitcoin v sobotu výrazně oslabuje, od pátku její cena odepsala více než 16 procent a klesla pod 48 tisíc amerických dolarů. Ukazují to záznamy na specializovaném webu CoinDesk. Oslabují i další kryptoměny, jako je ethereum.

"Zatím jsem zaznamenal, že se prodalo více než 4000 bitcoinů, což trh stlačilo prudce dolů," uvedl expert na kryptoměny a šéf společnosti CEC Capital Laurent Kssis. "Hned 1500 bitcoinů se v čase toho propadu vlastně prodalo za méně než jednu minutu," dodal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy