"Jako by něco uvnitř umřelo." Ukrajinec ukázal, co obsahují konzervy ruských vojáků

"Jako by něco uvnitř umřelo." Ukrajinec ukázal, co obsahují konzervy ruských vojáků
Mychajlo Poljakov získal krabici plnou trvanlivých potravin, kterou běžně dostávají ruští vojáci, od Dimka Zhluktenka, zakladatele neziskové organizace Dzyga's Paw. Online deník Aktuálně.cz fotky zveřejňuje s jeho souhlasem.
Další "větší" jídlo, které má ruským vojákům suplovat například oběd, je hovězí maso s rýží. Ani to ale ukrajinskému dobrovolníkovi po otevření moc nevonělo. "Je to jen divná hmota. Hádám, že to jsou krysy, které našli v továrně," dodal ironicky.
A takto vypadá po otevření. S tím, že je jídlo nepoživatelné a odporně zapáchá, souhlasí i Richard Woodroff, který pomáhá jako dobrovolník ve Lvově na západě Ukrajiny. Na práci má přípravu jídla pro ukrajinské vojáky a také on na Twitteru zveřejnil vlastní fotky toho, co průměrné ruské příděly obsahují.
V balíčku bylo i několik krekrů. Ačkoliv zůstaly zabalené v plastu, byly lehce plesnivé.
Foto: Aktuálně.cz / Mychajlo Poljakov, Dzyga's Paw / Se souhlasem k užití
Dominika Perlínová Dominika Perlínová
Aktualizováno 23. 12. 2022 15:41
Mychajlo Poljakov pracuje jako dobrovolník pro ukrajinskou charitativní organizaci Dzyga's Paw (Tlapka Džigy), která vojákům dodává vybavení jako drony, generátory, rádia nebo techniku pro noční vidění. Do jeho organizace se v posledních dnech dostal nezvyklý balíček: obsahoval jídlo určené pro ruské vojáky na frontě. Poljakov jídlo nafotil a zveřejnil na sociálních sítích.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy