Obrazem: Bahenní festival Boryeong Mud v Koreji

Obrazem: Bahenní festival Boryeong Mud v Koreji
... ale dospělí v něm znovu objevují dětskou hravost.
Bahno bylo velmi řídké a čisté...
... není proto divu, že si v něm lidé tak libovali.
Nechyběly nejrůznější soutěže: například bahenní wrestling.
Foto: Reuters
Dan Poláček Dan Poláček
19. 7. 2012 6:50

Máte rádi bahno? Pokud ano, pak můžete jen litovat, že jste zmeškali festival Boryeong Mud. Ten se již po patnácté konal na jihokorejské pláži Daecheon, necelých 200 kilometrů od metropole Soulu. A může se pochlubit enormní návštěvností - letos se ho podle odhadů zúčastnily až tři miliony lidí. Organizátoři pro návštěvníky přichystali řadu disciplín, např. bahenní wrestling, pólo či surfování. Volil se rovněž král bláta. Podívejte se sami.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Makedonská pohraniční stráž našla opuštěný kamion se 47 migranty

Hlídka pohraniční stráže Severní Makedonie objevila v blízkosti hranic s Bulharskem a Řeckem opuštěný kamion, v němž bylo pět desítek ilegálně cestujících migrantů.

Kamion, jehož řidič utekl, hlídka objevila v pátek pozdě večer. V nákladním prostoru tohoto vozidla se schovávalo 47 migrantů pocházejících z Afghánistánu, Pákistánu a Iráku, informovala policie.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Hokejový útočník Frk podepsal novou smlouvu s Los Angeles

Hokejový útočník Martin Frk podepsal novou dvouletou smlouvu s Los Angeles. Šestadvacetiletý hráč by si v příštích dvou letech měl v NHL vydělat celkem 1,45 milionu dolarů. Kings o tom informovali na svém oficiálním webu.

Odchovanec Karlových Varů zamířil do Los Angeles před sezonou, v předešlých letech působil v kanadsko-americké soutěži v organizaci Detroitu. Za Kings Frk zatím odehrál osm zápasů, vstřelil pět branek a přidal asistenci. Většinu sezony působil na farmě v týmu Ontario Reign v nižší AHL.

Frk působí v zámoří od roku 2010, po třech letech v juniorské soutěži QMJHL se snažil prosadit do kádru Detroitu, což se mu stabilně podařilo jen v sezoně 2017/18, kdy za Red Wings odehrál 68 utkání s bilancí jedenácti branek a čtrnácti asistencí. Většinu času strávil útočník s vyhlášenou tvrdou střelou na farmách v AHL a ECHL. Celkem zatím v NHL nastoupil k 108 utkáním (17+20).

Loni se rodák z Pelhřimova domluvil na smlouvě s Los Angeles, která mu v případě pobytu v NHL zajišťovala plat 700.000 dolarů. Podle nového kontraktu si mírně polepší, podle webu capfriendly.com má ale garantovaný stejný plat v NHL i AHL.

Další zprávy