Oblast italského Janova postihla silná vichřice. Voda zaplavila okolí letiště

ČTK ČTK
14. 10. 2016 19:45
Silná bouře zasáhla zasáhla severozápad Itálie. Na svědomí má výpadky elektrického proudu i značné škody na majetku. Kvůli špatnému počasí byla uzavřena i část přístavu v Janově. Voda zaplavila rovněž okolí janovského letiště. Některé silnice kolem Janova musely být uzavřeny kvůli záplavám a spadlým stromům.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Czech Tunderstorm Research Association

Janov (Itálie) - Severozápad Itálie v pátek postihla silná bouře, která způsobila větší majetkové škody. Kvůli výpadku elektrického proudu zůstal v kraji Ligurii stát i jeden vlak Intercity a dva regionální vlaky. Kvůli špatnému počasí byla uzavřena i část přístavu v Janově. Informovala o tom agentura ANSA.

Bouře provázená větry o rychlosti až 120 kilometrů za hodinu zasáhla oblast Ligurie, sousedící s Francií. Už v noci vyjížděli hasiči k zatopeným domům a spadlým stromům. V obci Bargagli u Janova vichr strhnul střechu domu.

Voda zaplavila rovněž okolí janovského letiště. Některé silnice kolem Janova musely být uzavřeny kvůli záplavám a spadlým stromům. Také část janovského přístavu byla kvůli špatnému počasí uzavřena, což způsobilo zpoždění některých lodí. Tuniská společnost Cotunav odložila kvůli počasí odjezd lodě Carthage, která měla vyplout z Tuniska do Janova.

Kvůli výpadku elektřiny a popadaným stromů zastavily i dva regionální vlaky a rovněž vlak Intercity na trati Livorno-Milano.

Silné deště s rekordními srážkami postihly tento týden i severozápad Španělska. V úterý zemřel jeden člověk v provincii Maresme u Barcelony poté, co záplavy převrhly jeho auto.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Lezec Ondra postoupil na SP v boulderingu do finále

Sportovní lezec Adam Ondra postoupil v Meiringenu na Světovém poháru v boulderingu z prvního místa do večerního finále. Po pátečním triumfu ve své kvalifikační skupině dnes na čtyřech semifinálových cestách třikrát dosáhl na vrchol, žádný z jeho 19 soupeřů nezaznamenal top více než dvakrát.

S českou olympijskou nadějí a mistrem světa v boulderingu z roku 2014 postoupili do závěrečných bojů čtyři Japonci - Tomoaki Takata, Jošiuki Ogata, Sohta Amagasa a Kokoro Fudžii - a Američan Nathaniel Coleman. Finále začne ve Švýcarsku v 19:00.

Ondra v disciplíně bouldering obhajuje konečné druhé místo z ročníku 2019, pohárové pořadí ovládl v roce 2010. V minulé sezoně SP se kvůli pandemii koronaviru uskutečnil jen jeden závod v lezení na obtížnost, který Ondra v Brianconu v roli obhájce pohárového prvenství v disciplíně vyhrál.

Zdroj: ČTK
Další zprávy