Nález těl v rakouském jezeře objasněn. Muž uškrtil a rozčtvrtil svou partnerku a sám se utopil

ČTK ČTK
5. 1. 2016 19:40
Nález dvou těl v Traunském jezeře na severu Rakouska se podařilo částečně vysvětlit. S největší pravděpodobností muž uškrtil svou partnerku a poté se sám utopil. Vyšetřovatelé oznámili, že mrtvé identifikovali jako manželský pár z Německa. Vražda a následná sebevražda se odehrála někdy mezi Vánocemi a silvestrem. Není zatím jasné, proč pachatel cestoval k jezeru, které je od jejich domova vzdálené asi 600 kilometrů.
Foto: Bleskově

Gmunden (Rakousko) - V případu dvou těl, která se v minulých dnech našla v Traunském jezeře na severu Rakouska, šlo s největší pravděpodobností o vraždu a následnou sebevraždu.

Muž, jehož tělo našli potápěči v pondělí, podle všeho nejprve zabil ženu, jejíž tělo bylo objeveno už v neděli, a následně sám sebe. Vyšetřovatelé dnes oznámili, že mrtvé identifikovali jako manželský pár z Německa.

Žena ve věku zhruba 70 let byla podle dnešního vyjádření policie pravděpodobně uškrcena. Její tělo pak bylo rozřezáno a ve dvou kufrech vhozeno do jezera, uvedla podle agentury APA státní zástupkyně Birgit Ahamerová.

Muž, jehož tělo našli policejní potápěči v pondělí v jezeře, utonul. Známky zápasu se na jeho těle nenašly. Na obou rukách měl připevněné tašky s kameny. Blízko něj se našel také betonový blok, v němž byla zalita hlava zabité ženy.

Rakouští vyšetřovatelé mezitím oznámili, že mrtvý manželský pár pochází z okolí Frankfurtu nad Mohanem. Vražda a následná sebevražda se odehrála někdy mezi Vánocemi a silvestrem. Otázkou podle listu Kronen Zeitung nyní zůstává, proč muž považovaný za pachatele zvolil Traunské jezero, které je od domova manželů vzdáleno asi 600 kilometrů. Jezero leží asi 80 kilometrů jižně od českých hranic.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

ANO odložilo sněm, přijalo pět členů bývalé brněnské buňky

Předsednictvo hnutí ANO schválilo odložení republikového sněmu kvůli koronavirové epidemii, zatím na neurčito. Původně byl plánován na konec ledna. Vedení ANO také rozhodlo o přijetí pěti nových členů, které navrhla jihomoravská organizace hnutí. Sdělil to hlavní manažer ANO a poslanec Jan Richter. Jde o lidi, kteří byli členy letos zrušené brněnské organizace.

"Předsednictvo hnutí ANO na svém úterním jednání schválilo odložení plánovaného republikového sněmu z důvodu aktuální epidemické situace. Znovu tento bod otevřeme na lednovém jednání a věřím, že už nám situace dovolí najít nějaký brzký termín," uvedl Richter.

Poslední sněm ANO se konal 17. února minulého roku. Místo předsedy obhájil premiér Andrej Babiš, pozici prvního místopředsedy pak předseda poslanců ANO Jaroslav Faltýnek, který na funkci rezignoval v říjnu poté, co byl vyfotografován, jak bez roušky vychází z restaurace, která měla být kvůli šíření epidemie koronaviru uzavřena. Tehdejší schůzka stála pozici ministra zdravotnictví Romana Prymulu.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Trump možná omilostní svého exporadce Michaela Flynna

Prezident USA Donald Trump se chystá omilostnit svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Napsal to server Axios s odvoláním na dva nejmenované zdroje seznámené se situací. Flynnovo jméno má podle nich figurovat na seznamu milostí, jež Trump hodlá udělit do 20. ledna, kdy jej ve funkci podle projekcí médií nahradí demokrat Joe Biden.

Udělení milosti Flynnovi by bylo vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry, která má kořeny v počátcích Trumpovy administrativy a souvisí s vyšetřováním údajné spolupráce republikánovy kampaně s Ruskem před volbami z roku 2016.

Zdroj: ČTK
Další zprávy