Nález těl v rakouském jezeře objasněn. Muž uškrtil a rozčtvrtil svou partnerku a sám se utopil

ČTK ČTK
5. 1. 2016 19:40
Nález dvou těl v Traunském jezeře na severu Rakouska se podařilo částečně vysvětlit. S největší pravděpodobností muž uškrtil svou partnerku a poté se sám utopil. Vyšetřovatelé oznámili, že mrtvé identifikovali jako manželský pár z Německa. Vražda a následná sebevražda se odehrála někdy mezi Vánocemi a silvestrem. Není zatím jasné, proč pachatel cestoval k jezeru, které je od jejich domova vzdálené asi 600 kilometrů.
Foto: Bleskově

Gmunden (Rakousko) - V případu dvou těl, která se v minulých dnech našla v Traunském jezeře na severu Rakouska, šlo s největší pravděpodobností o vraždu a následnou sebevraždu.

Muž, jehož tělo našli potápěči v pondělí, podle všeho nejprve zabil ženu, jejíž tělo bylo objeveno už v neděli, a následně sám sebe. Vyšetřovatelé dnes oznámili, že mrtvé identifikovali jako manželský pár z Německa.

Žena ve věku zhruba 70 let byla podle dnešního vyjádření policie pravděpodobně uškrcena. Její tělo pak bylo rozřezáno a ve dvou kufrech vhozeno do jezera, uvedla podle agentury APA státní zástupkyně Birgit Ahamerová.

Muž, jehož tělo našli policejní potápěči v pondělí v jezeře, utonul. Známky zápasu se na jeho těle nenašly. Na obou rukách měl připevněné tašky s kameny. Blízko něj se našel také betonový blok, v němž byla zalita hlava zabité ženy.

Rakouští vyšetřovatelé mezitím oznámili, že mrtvý manželský pár pochází z okolí Frankfurtu nad Mohanem. Vražda a následná sebevražda se odehrála někdy mezi Vánocemi a silvestrem. Otázkou podle listu Kronen Zeitung nyní zůstává, proč muž považovaný za pachatele zvolil Traunské jezero, které je od domova manželů vzdáleno asi 600 kilometrů. Jezero leží asi 80 kilometrů jižně od českých hranic.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Po protestech na Kubě poslalo Rusko do Karibiku humanitární pomoc

Rusko po masivních protestech na Kubě poslalo do karibské země více než 88 tun humanitární pomoci. Dva letouny Antonov An-124 dopravily do země potraviny a zboží pro ochranu obyvatel, včetně milionu roušek. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo obrany.

Kvůli koronavirové krizi se na Kubě v poslední době výrazně zhoršila hospodářská situace. To vyvolalo tento měsíc masivní protesty, největší za 30 let.

Další zprávy