Na Ukrajině řádí prasečí chřipka, při epidemii zemřelo už 51 lidí

ČTK ČTK
19. 1. 2016 16:10
Ukrajinští zdravotníci evidují v nynější chřipkové epidemii 51 případů úmrtí, oznámil ministr zdravotnictví Alexandr Kvitašvili. Podle dřívějších zpráv kyjevského tisku se většina nemocných nakazila virem prasečí chřipky H1N1. Jaký má tento typ chřipky podíl na statistice úmrtí, ale ministr neupřesnil. Největší nemocnost vykazuje hlavní město Kyjev, největší úmrtnost byla zaznamenána v Oděse, kde onemocnění podlehlo 20 lidí. Práh epidemie byl překročen v Doněcké a Rivenské oblasti, dalších 17 regionů se k této hranici rychle blíží, uvedl Kvitašvili. Hospitalizováno bylo téměř 90 000 lidí, dvě třetiny nemocných chřipkou tvoří děti.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy