Na Ukrajině řádí prasečí chřipka, při epidemii zemřelo už 51 lidí

ČTK ČTK
19. 1. 2016 16:10
Ukrajinští zdravotníci evidují v nynější chřipkové epidemii 51 případů úmrtí, oznámil ministr zdravotnictví Alexandr Kvitašvili. Podle dřívějších zpráv kyjevského tisku se většina nemocných nakazila virem prasečí chřipky H1N1. Jaký má tento typ chřipky podíl na statistice úmrtí, ale ministr neupřesnil. Největší nemocnost vykazuje hlavní město Kyjev, největší úmrtnost byla zaznamenána v Oděse, kde onemocnění podlehlo 20 lidí. Práh epidemie byl překročen v Doněcké a Rivenské oblasti, dalších 17 regionů se k této hranici rychle blíží, uvedl Kvitašvili. Hospitalizováno bylo téměř 90 000 lidí, dvě třetiny nemocných chřipkou tvoří děti.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Padesátku migrantů vysadili převaděči v Bavorsku poblíž české hranice

Převaděči vysadili na dálnici v Bavorsku poblíž německo-české hranice 56 migrantů. Ponechali je svému osudu při nízkých teplotách a sněžení. Spolková policie podle agentury DPA sdělila, že uprchlíci pocházející ze Sýrie, Somálska a Palestiny, mezi nimi i šest dětí ve věku od dvou do 14 let, si museli vystoupit z nákladního vozu v noci pravděpodobně na parkovišti využívaném pendlery poblíž obce Wernberg-Köblitz.

Skupina musela čekat několik hodin na další převaděče. Někteří uprchlíci bloudili po okolí - po dálnici A6, místní spolkové silnici a obci Wernberg. Část skupiny hledala útočiště v selském dvoře u vesnice Kötschdorf.

Policie, kterou o případu informoval místní občan, migranty zatím umístila do hasičské zbrojnice ve Wernbergu, kde jim bylo poskytnuto jídlo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy