Na Ukrajině řádí prasečí chřipka, při epidemii zemřelo už 51 lidí

ČTK ČTK
19. 1. 2016 16:10
Ukrajinští zdravotníci evidují v nynější chřipkové epidemii 51 případů úmrtí, oznámil ministr zdravotnictví Alexandr Kvitašvili. Podle dřívějších zpráv kyjevského tisku se většina nemocných nakazila virem prasečí chřipky H1N1. Jaký má tento typ chřipky podíl na statistice úmrtí, ale ministr neupřesnil. Největší nemocnost vykazuje hlavní město Kyjev, největší úmrtnost byla zaznamenána v Oděse, kde onemocnění podlehlo 20 lidí. Práh epidemie byl překročen v Doněcké a Rivenské oblasti, dalších 17 regionů se k této hranici rychle blíží, uvedl Kvitašvili. Hospitalizováno bylo téměř 90 000 lidí, dvě třetiny nemocných chřipkou tvoří děti.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 25 minutami

Skotsko bude za pár let nezávislé a v Evropské unii, řekla Sturgeonová

Skotsko bude za pár let nezávislou zemí a zároveň členským státem Evropské unie, je přesvědčena skotská první ministryně Nicola Sturgeonová. Řekla to ve středu na tiskové konferenci v Berlíně. Šéfka separatistické Skotské národní strany (SNP) také dala najevo vážné pochybnosti, zda britský premiér Boris Johnson najde v otázce brexitu kompromis, který by vyhovoval Bruselu i parlamentu v Londýně. V příštích měsících Sturgeonová očekává předčasné volby.

"Riziko, že Británie opustí Evropskou unii bez dohody, je stále velké. Poškodilo by to naši ekonomiku a naše občany, a já udělám všechno pro to, abych tomu zabránila," uvedla Sturgeonová. Zdůraznila přitom, že si velká většina Skotů brexit nepřála. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy