Na Ukrajině řádí prasečí chřipka, při epidemii zemřelo už 51 lidí

ČTK ČTK
19. 1. 2016 16:10
Ukrajinští zdravotníci evidují v nynější chřipkové epidemii 51 případů úmrtí, oznámil ministr zdravotnictví Alexandr Kvitašvili. Podle dřívějších zpráv kyjevského tisku se většina nemocných nakazila virem prasečí chřipky H1N1. Jaký má tento typ chřipky podíl na statistice úmrtí, ale ministr neupřesnil. Největší nemocnost vykazuje hlavní město Kyjev, největší úmrtnost byla zaznamenána v Oděse, kde onemocnění podlehlo 20 lidí. Práh epidemie byl překročen v Doněcké a Rivenské oblasti, dalších 17 regionů se k této hranici rychle blíží, uvedl Kvitašvili. Hospitalizováno bylo téměř 90 000 lidí, dvě třetiny nemocných chřipkou tvoří děti.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 37 minutami

Pachatele hanlivých nápisů na Havlově chalupě na Hrádečku policie nezjistila

Pachatele hanlivých nápisů na vratech chalupy bývalého prezidenta Václava Havla na Hrádečku na Trutnovsku policie nezjistila a případ odložila. Škodu policie vyčíslila téměř na 5500 korun. Nápisy neznámý pachatel na vrata nastříkal v noci na 10. října loňského roku.

"Oprávněný správce budovy se s žádnou škodou pro případ náhrady v trestním řízení nepřipojil. Samotné nápisy byly odstraněny hned po zadokumentování ze strany policie," uvedl mluvčí trutnovské policie Lukáš Vincenc. Chalupu na Hrádečku po Havlově smrti vlastní jeho manželka Dagmar Havlová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy