Na Ibize hoří, všech 500 českých turistů je v pořádku

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
19. 9. 2011 19:01
Kvůli lesnímu požáru bylo evakuováno asi 1200 lidí
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Madrid - Na španělském ostrově Ibiza ve Středozemním moři vypukl v neděli večer lesní požár, který vedl k evakuaci asi 1200 lidí z jejich domovů. Nikdo nebyl zraněn. Informovala o tom v pondělí agentura AP.

"V současnosti je na dovolených na španělském ostrově Ibiza přibližně 500 českých turistů," uvedl Tomio Okamura, viceprezident Asociace českých cestovních kanceláří a agentur.

Požár podle úřadů stále hoří v oblasti Santa Eulalia, ale postupuje pomaleji.  Na likvidaci ohně pracuje kolem 150 hasičů a devět hasících letadel a vrtulníků. Příčina požáru zatím není jasná, dodala AP.

Městečko Santa Eulalia v severovýchodní části ostrova je podle serverů cestovních kanceláří vyhledávaným turistickým střediskem.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Český řidič, jenž v Německu riskantně předjížděl, dostal vězení

Na dva roky a tři měsíce do vězení dnes soud v německém Pasově poslal českého řidiče kamionu, který začátkem letošního roku v Bavorsku riskantně předjížděl a ohrozil protijedoucí autobus. Informují o tom bavorská média. Rozsudek není ještě pravomocný, obhájce pro 53letého muže žádal podmíněný trest.

Zdroj: ČTK
Další zprávy