Muž jedl jinému obličej. Přišli zombies, píše se v USA

Zahraničí Zahraničí
28. 5. 2012 14:30
Incident se stal u dálnice. Policie podle svědků vystřelila nejméně šest ran
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Miami - Případ pro otrlé musela o víkendu řešit policie v Miami. Dorazila totiž k muži, který nahý ujídal obličej jinému nahému muži.

Když nereagoval na varování a pokračoval v kanibalismu, muži zákona jej zastřelili. Jak píše Los Angeles Times, padlo nejméně šest střel.

"Řekl jsem mu, ať z něj sleze. On ale pokračoval v jídle," popsal hrůznou situaci Larry Vega, který podchodem pod dálnicí projížděl na kole a jako první policii zavolal.

"Nesrozumitelně vrčel"

Když hlídka přijela a z megafonu na útočníka volala, prý se jen postavil a nesrozumitelně vrčel.

Identitu útočníka ani oběti policie nezná. Pravděpodobně šlo o bezdomovce.

K incidentu došlo v americkém Miami.
K incidentu došlo v americkém Miami. | Foto: Isifa/Thinkstock

CBS Miami uvedla, že zranění druhého muže jsou vážná a že oběť má zcela zdeformovaný obličej.

Těžko uvěřitelný případ okamžitě rozvířil na internetu debatu o původu chrčícího kanibala. Lidé fantazírují o "příchodu vlkodlaků a zombies".

Policie ale pracuje hlavně s jinou teorií. Je pravděpodobné, že útočník byl drogově závislý a trpěl tzv. "kokainovou psychózou". Jde o stav, kdy se postižený cítí být spalován ohněm, a proto se svléká.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ve Francii zatkli kvůli útoku v Nice třetího člověka

Ve Francii zatkli v souvislosti se čtvrtečním atentátem v Nice třetího člověka. Informovala o tom dnes televizní stanice BFM, podle níž byl muž vzat do vazby v pátek večer. Jde o 33letého muže, který byl v bydlišti předchozího zadrženého. V bazilice v Nice ve čtvrtek zabil nožem pachatel dvě ženy a jednoho muže. Podezřelým je jednadvacetiletý Tunisan, jehož policie při zásahu postřelila a nyní je ve vážném stavu v nemocnici.

Francouzská policie pátrá po případných komplicích nebo lidech, k nimž pachatel mohl patřit. Jako prvního zadržela 47letého muže, po něm pak muže ve věku 35 let a nyní dalšího, o dva roky mladšího. Nacházel se na adrese, kde byl zadržen druhý podezřelý. "Snažíme se objasnit jeho roli v tom všem," citovala agentura AFP svůj zdroj.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policie hledá svědka nehody se čtyřmi mrtvými na Pardubicku

Policie hledá svědka tragické srážky dodávky s kamionem, při níž v pátek odpoledne mezi Chvojencem a Holicemi na Pardubicku zemřeli čtyři lidé. Řidič dodávky zřejmě předjížděl jiné auto a v protisměru se čelně střetl s kamionem. Řidiče předjížděného auta nyní policie hledá.

Přihlásit se jí může na linku 158 nebo na telefonní číslo 725 871 031. Uvedla to mluvčí policie Lenka Vilímková. Letos je to zřejmě nehoda s nejvyšším počtem obětí.

Nehoda se stala na silnici I/35, která je hlavním tahem z východních Čech na Moravu. Dodávka jela od Holic ve směru na Chvojenec a Hradec Králové. Po srážce zahynuli v dodávce čtyři muži, další dva muži utrpěli zranění a záchranáři je převezli do nemocnice v Hradci Králové. Mezi mrtvými je i řidič dodávky. Řidiči kamionu se nic nestalo, alkohol ani požití drog u něj policisté nezjistili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy