Lodní neštěstí u Kanárských ostrovů, zahynulo 5 lidí

ČTK ČTK
10. 2. 2013 17:26
Zaměstnanci výletní lodi zahynuli při bezpečnostním cvičení. Utrhl se s nimi člun
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Madrid - Pět mrtvých a tři zraněné si vyžádalo nedělní neštěstí na výletní lodi na Kanárských ostrovech.

Z lodi ukotvené ve městě Santa Cruz de la Palma se zřítil do moře záchranný člun. Oznámily to španělské úřady.

Televize RTVE uvedla, že k nehodě na lodi Thomson Majesty došlo při nácviku pro mimořádné situace. Ve člunu, který se zřítil z výšky více než 20 metrů, byli podle reportéra v okamžiku havárie jen členové posádky.

Britská společnost Thomson Cruises organizující cestu uvedla v prohlášení, že spolupracuje s majiteli lodě, "aby se přesně zjistilo, co se stalo".

List The Daily Telegraph na své webové stránce napsal, že při nácviku údajně selhal jeden z rumpálů, který měl člun spouštět na vodu.

Španělské úřady neuvedly podrobnosti o mrtvých. Podle BBC zahynuli tři občané Indonésie a po jednom z Filipín a Ghany. Zranění jsou muži mezi 30 a 32 lety, jeden z nich je z Řecka.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Tesla podle Muska postaví novou továrnu blízko Berlína

Americký výrobce elektromobilů Tesla hodlá postavit novou továrnu v blízkosti Berlína. Oznámil to podle agentur DPA a Reuters generální ředitel podniku Elon Musk.

Tesla již dříve uvedla, že brzy sdělí umístění svého evropského závodu s označením Gigafactory 4, který by měl zahájit výrobu v roce 2021. Musk dnes při předávání ocenění "Zlatý volant" v Berlíně prohlásil, že závod bude stát blízko berlínského letiště.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Weby britských politických stran se staly terčem kybernetických útoků

Digitální platformy dvou největších britských politických stran se staly terčem kybernetických útoků. Na labouristy hackeři zaútočili už v pondělí, dnes se obětí hackerského útoku stala největší opoziční strana znovu a kromě ní kyberútok postihl i vládní konzervativce, informovala agentura Reuters. Labouristé dnes pondělní útok popsali jako sofistikovaný a rozsáhlý, ale nakonec neúspěšný. Informace britských médií ovšem nasvědčují tomu, že incident nebyl co do rozsahu a použité metody nijak výjimečný.

Zdroj: ČTK
Další zprávy