Letecké rošády nad Evropou, sopka si s námi stále pohrává

Letecké rošády nad Evropou, sopka si s námi stále pohrává
Stále však existuje riziko, že roztavená hornina vytvoří ve skále nové cesty, po kterých by do jícnu mohla stékat voda z tajícího ledovce - což by pak mohlo vyvolat další mohutné exploze a vyšší produkci popela.
Činnost islandské sopky v posledních hodinách opět zesílila.
Velká Británie kvůli novému mraku sopečného popela zrušila všechny úterní lety na kratší vzdálenost.
Některé země začaly opět uzavírat svůj letový prostor.
Foto: Reuters
Reuters Reuters, Lucie Kalivodová
20. 4. 2010 13:39

Londýn/Praha - Obnova letecké dopravy, která se na základě dohody Evropské unie očekávala v úterý ve většině Evropy, postupuje jen pomalu. Británie v noci na úterý oznámila, že se k jejímu území blíží z Islandu nový mrak sopečného popela, a některé země začaly znovu uzavírat svůj vzdušný prostor. Podle tiskových agentur je situace chaotická. Evropská letová služba Eurocontrol nicméně vyjádřila přesvědčení, že se v průběhu úterý bude moci uskutečnit asi polovina běžných letů nad kontinentem, což znamená výrazné zlepšení stavu oproti předchozím dnům.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 48 minutami

Kateřina Šimáčková odchází z Ústavního soudu, bude novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva

Parlamentní shromáždění Rady Evropy v úterý zvolilo Kateřinu Šimáčkovou novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku. Šimáčková nahradí jiného českého soudce Aleše Pejchala, devítileté funkční období jí začne 1. listopadu. Dosud působila na Ústavním soudu.

Šimáčková získala 204 z 222 odevzdaných platných hlasů. Členové parlamentního shromáždění tak dali na doporučení poradního orgánu, jenž její kandidaturu podpořil minulý týden. Kromě Šimáčkové se o post soudce Evropského soudu pro lidská práva ucházeli za Česko také další dva nominovaní: soudce Nejvyššího soudu Pavel Simon a člen Nejvyššího správního soudu Tomáš Langášek.

Evropský soud pro lidská práva sídlí ve Štrasburku a zabývá se stížnostmi států, nevládních organizací či jednotlivců na porušení Evropské úmluvy o lidských právech. Zasedá v něm 47 soudců, jeden za každý členský stát Rady Evropy. Soud není institucí Evropské unie.

Zdroj: ČTK , Domácí
před 1 hodinou

Fotbaloví mistři Evropy budou hrát s vítězi Copy América

Evropská fotbalová unie UEFA se domluvila s jihoamerickou federací CONMEBOL na uspořádání zápasu mezi vítězi mistrovství Evropy a Copy América. Oznámila to dnes UEFA, dohoda zatím platí na tři ročníky akce.

Současní šampioni Itálie a Argentina se utkají příští rok v červnové reprezentační pauze, o místu konání se teprve rozhodne. Kromě toho UEFA a CONMEBOL otevřou společnou kancelář v Londýně.

Obě nejsilnější konfederace patří k největším odpůrcům návrhu na zkrácení čtyřletého intervalu mistrovství světa na polovinu, s nímž nedávno přišel předseda Mezinárodní fotbalové federace Gianni Infantino. FIFA kvůli kritice pozvala na 30. září zástupce klubů, ligových soutěží, národních federací i hráčských unií k on-line konferenci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy