Krvavá noc v Sýrii. Při protestech zemřely stovky lidí

Krvavá noc v Sýrii. Při protestech zemřely stovky lidí
Dalších asi 1300 osob je zraněných.
O zabíjení začal v průběhu noci referovat šéf Syrské organizace pro monitorování lidských práv (OSDH) Ramí Abdar Rahmán, který se odvolává na svědky. Podle něj jsou mezi mrtvými i ženy a děti.
Vláda ale popřela, že by za oběti nepokojů mohla armáda Sýrie.
Podle místních obyvatel bylo ostřelováním armády zničeno nejméně 36 domů, v jejichž troskách uvízli jejich majitelé nebo nájemníci. Ostatní kopali vším, co měli po ruce, v sutinách ve snaze najít živé.
Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
4. 2. 2012 11:25

Damašek - Syrská armáda zabila v Homsu podle televize Al-Arabíja stovky lidí. První informace hovořily o skoro 340 mrtvých, později se odhady snížily na zhruba 200. Zraněno bylo přes 500 lidí. Syrská vláda podle agentury AFP popřela, že by byla za zabíjení odpovědná a svádí to na "ozbrojené muže". Jde o nejkrvavější masakr za 24 hodin od počátku nepokojů v zemi. Homs patří k hlavním ohniskům odporu proti režimu prezidenta Bašára Asada. Masakr vyvolal vlnu demonstrací v Egyptě, Libyi a Spojených Arabských Emirátech.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Pospíšil dál povede pražskou TOP 09, chce ji připravit na komunální volby

Bývalý ministr spravedlnosti a europoslanec Jiří Pospíšil obhájil vedení pražské organizace TOP 09. Získal podporu víc než tří čtvrtin z 97 hlasujících. Pospíšil řekl, že si váží silné podpory, která znamená, že TOP 09 je v hlavním městě jednotná, což v minulosti nebylo.

Za prioritu pro další mandát považuje Pospíšil přípravu na komunální volby v příštím roce. "Začne hned po volbách sněmovních," řekl. Bude podle něj třeba připravit program, ale i případná jednání o koalici.

V čele pražské organizace TOP 09 stojí Pospíšil dva roky. "Podařilo se nám uspět v senátních volbách a dle mého i zlepšit spolupráci magistrátu s městskými částmi, kde má TOP 09 silné zastoupení. Cíle, se kterými jsem před dvěma lety kandidoval, byly, myslím, naplněny," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy