Ještě se nevzali. A už vznikl film o jejich lovestory

Zahraničí Zahraničí
16. 4. 2011 23:45
DVD o romanci britského prince Williama se na trh dostane pár dní před jeho ženitbou

Londýn - Ve Velké Británii se příští týden začne prodávat DVD s životopisným filmem William a Kate - The Royal Love Story.

Snímek vypráví o prvních milostných krůčcích prince Williama a Kate Middletonové. Popisuje jejich sbližování, ač o něm filmaři - díky dvorní etiketě - nevědí nic. Leda to, co si domysleli z momentek pořízených bulvárními fotografy.

Film se natáčel v Los Angeles a DVD se na trh dostane jen několik dní před královskou svatbou, která je naplánovaná na 29. dubna a očekává ji celá Anglie.

"Půjde o největší událost ve Velké Británii za několik let. Zájem o Williama a Kate je ale již nyní obrovský. Těšíme se, až se film začne prodávat. Myslíme, že osloví diváky všech věkových kategorií," řekl Stephen Staniland z britské distribuční firmy Revolter.

Přestože je film pod palbou kritiků a odborníci se usmívání nepřesnostem, které se v něm objevují, lidé jsou zvědaví, jaký snímek o Williamovi a Kate bude.

"Film není míněn vážně. Nejedná se o dokument o životě Williama a Kate," prohlásil Staniland.

Kvůli nízkému rozpočtu se snímek nezaměřuje na všechny detaily ze života nejsledovanějšího britského páru.

Přesto se diváci dozvědí, jaký byl jejich vztah v době, kdy studovali na univerzitě St. Andrews.

Film William a Kate - Love Story se během dubna bude také promítat na kanále 5. I přesto distribuční společnost očekává, že prodá až 100 tisíc DVD s tímto snímkem.

Životopisný film se dostane také do USA. Měl by ho několik týdnů před 14. výročím smrti Diany, matky prince Williama, vysílat televizní program Hallmark.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy